Medzinárodné cyklistické preteky aj na Sliezskom dome

article-image
Horský hotel Sliezsky dom bude od 2. do 7. augusta 2017 hostiť 5. ročník medzinárodných cyklistických pretekov TRANSCONTINENTAL RACE, ktoré začínajú 28. júla 2017 v Belgicku. Organizátori očakávajú účasť približne 350 cyklistov z vyše 40 krajín.

Nebezpečenstvo na turistickom chodníku

article-image
Červenou farbou značený turistický chodník z Hrebienka do Studených dolín je momentálne pre turistov prístupný len na vlastné riziko. Turistov by mohli ohroziť padajúce skaly a stromy.

Tatranské potoky sú znovu plné rýb

article-image
Horské bystriny od Oravy, cez Podbanské, Ždiar až po Červený Kláštor sú po roku znovu plné rýb. Pracovníci Strediska genofondu rýb Štátnych lesov TANAP-u vo Východnej v priebehu júna vypustili do vôd celkovo 55-tisíc kusov násad pstruha potočného.

Noc múzeí tento rok opäť aj v Tatranskej Lomnici

article-image
Už po tretíkrát sa do celoslovenskej akcie Noc múzeí a galérií zapoja aj Štátne lesy TANAP-u so svojou Výskumnou stanicou a Múzeom TANAP-u v Tatranskej Lomnici. Návštevníci tak budú môcť bezplatne vidieť muzeálne expozície, ale aj premietania a besedy so zaujímavými hosťami.

Botanická záhrada po zime opäť otvorená

article-image
Po zime otvára Expozícia tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici opäť svoje brány. Návštevníci tak budú mať znova príležitosť spoznať vzácne i ohrozené druhy tatranskej kveteny, či dreviny rastúce v Tatrách.