Nebezpečenstvo na turistickom chodníku

19.07.2017 | správy

Nebezpečenstvo na turistickom chodníku
Ilustračná fotografia

Vysoké Tatry

Červenou farbou značený turistický chodník z Hrebienka do Studených dolín je momentálne pre turistov prístupný len na vlastné riziko. Turistov by mohli ohroziť padajúce skaly a stromy.

Padanie skál a stromov na jednom z najfrekventovanejších chodníkov zapríčinilo premnoženie podkôrneho hmyzu v Národnej prírodnej rezervácii Studené doliny. Vysokohorské porasty sa rozpadajú, a tak už nespĺňajú plnohodnotne pôdoochrannú funkciu. Riziko padania hrozí najmä v čase intenzívnych dažďov a silného vetra. V záujme vlastnej bezpečnosti sa turistom odporúča chodník obísť a využiť obchádzkovú trasu, ktorá vedie z Hrebienka popri Bilíkovej chate a pokračuje ďalej po zelenej značke okolo Vodopádov Studeného potoka a modrej až k Rainerovej útulni. Túru si tak predĺžite len o približne dvadsať minút.

Turistov na nebezpečenstvo upozorňujú priamo v teréne informačné tabule, ktoré osadili Štátne lesy TANAPu. Chodník bude priebežne monitorovaný a v prípade veľkého nebezpečenstva ho Štátne lesy TANAPu v  záujme zachovania bezpečnosti návštevníkov národného parku uzavrú.

Všetky aktuálne informácie o uzáverách, ich presmerovaniach a aktuálnych stavoch turistických chodníkov nájdete na www.lesytanap.sk/aktuality

Mapa k článkuDiskusia