Tohtoročné čistenie Tatier

article-image
Veľké upratovanie Tatier sa už po 39-ty krát konalo poslednú septembrovú sobotu. Vyzbieralo sa vyše sedemsto kilogramov odpadu. Tento piatok prídu po turistických chodníkoch na rad aj štyri tatranské plesá.

Uzavretie chodníka k Roháčskemu vodopádu

article-image
Turistický chodník k Roháčskemu vodopádu bude od 20. septembra 2017 uzavretý. Dôvodom obmedzenia je zaistenie bezpečnosti návštevníkov oravskej časti Tatier počas spracovania lykožrútovej kalamity.

Zaujímavé novinky v Múzeu TANAPu

article-image
Múzeum TANAP-u v Tatranskej Lomnici chystá novinky. V priebehu najbližších týždňov budú môcť jeho návštevníci obdivovať medvedí brloh aj jaskynný systém, ktorý predstaví podzemnú biotu.

Je zelená Orava minulosťou?

article-image
Lykožrút už nebezpečne úraduje nielen v centrálnych Tatrách, ale aj v ich oravskej časti. Hoci pred pár rokmi boli lesy v oblasti Roháčov ešte ako tak odolné, dnes je ich stav alarmujúci. Odhadovaná škoda v dôsledku podkôrnikovej kalamity v oravskej časti národného parku je približne 20 000 metrov kubických.

V Žiarskej doline je nový most

article-image
Návštevníci jednej z najznámejších a najnavštevovanejších dolín Západných Tatier sa od začiatku augusta tešia novému mostu ponad potok Smrečianka. Nový most sa nachádza nad pôvodným mostom, ktorý bude rozobratý.