Na Slovensku vyrastie 24 metrov vysoký chodník korunami stromov

21.08.2017 | správy

Na Slovensku vyrastie 24 metrov vysoký chodník korunami stromov
Už tento september budete môcť zažiť v Bachledke prechádzku korunami stromov. Na hrebeni Spišskej Magury v spolupráci so ŠOP SR, Správou Pieninského národného parku vyrastá jedinečná drevostavba. Ide o 1 234 metrov dlhý náučný chodník s miernym stúpaním v korunách stromov. 
 
Chodník bezpečne zavedie návštevníkov až do výšky 24 metrov, do korún stromov. Chodník špirálovito stúpa na vežu do výšky 32 metrov, kde sa bude nachádzať 360 stupňová podesta priamo na hranici PIENAPu a TANAPu. Tu sa turistom naskytne krásny pohľad na Belianske Tatry, pieninské Tri koruny a nenarušenú krajinu Zamaguria. Z výhliadky sa dole môžete zviezť nadlhším suchým tobogánom na Slovenku o dĺžke 67 metrov.
 
Celodrevená konštrukcia chodníka je šetrne osadená v lesnom poraste tak, aby nenarúšala ekosystém lesa a zároveň návštevníkom ponúkla pocit bezprostredného dotyku s prírodou. Chodník je v celej dĺžke bezbariérový. 
 
Chodník korunami stromov Bachledka je v poradí siedmim takýmto projektom nemeckého architekta Josefa Stögera a spoločnosti Erlebnis Akademie AG, ktorá vybudovala už štyri takéto chodníky v Nemecku a dva v Čechách.
 
Stavba je umiestnená na najvyššom bode BACHLEDKA Ski &  Sun, kam sa návštevníci dostanú pohodlne sedačkovou lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Jazerska alebo Malej Frankovej. Hlavný prístup z Bachledovej doliny disponuje parkoviskom s kapaciou vyše 500 miest, reštauráciami i ubytovacími kapacitami. V celoročnom stredisku Bachledka Ski & Sun nájdete aj najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách, dlhú 1200 metrov, bikepar s trasami rôznej náročnosti, detské ihriská a iné.
 
Pocit prechádzky v korunách stromov budú môcť prví návštevníci zažiť už v septembri tohto roku. Otvorený bude s výnimkou niekoľkých týždňov celoročne.

Mapa k článkuDiskusia