Medzinárodné cyklistické preteky aj na Sliezskom dome

28.07.2017 | správy

Medzinárodné cyklistické preteky aj na Sliezskom dome
Ilustračná fotografia

Sliezsky dom

Horský hotel Sliezsky dom bude od 2. do 7. augusta 2017 hostiť 5. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Transcontinental race, ktoré začínajú 28. júla 2017 v Belgicku. Organizátori očakávajú účasť približne 350 cyklistov z vyše 40 krajín.

Cyklisti budú musieť prekonať cca 4 000 km naprieč Európou. Trasu si každý pretekár stanovuje individuálne. Podmienkou však je prejsť štyrmi kontrolnými bodmi v Nemecku, Taliansku, na Slovensku a v Rumunsku. Cieľom pretekov je po prvý krát Grécko.

Prvý ročník medzinárodných pretekov Transcontinental race sa uskutočnil v roku 2013. Začiatočným bodom bol Londýn, odkiaľ vtedy vyštartovalo 31 cyklistov, z ktorých 21 prešlo cieľom v tureckom Istanbule. Každým rokom sa počet účastníkov zvyšuje, pričom cieľom prešla vždy viac ako polovica pretekárov. Preteky sú veľmi individuálne. Trasu, stravu aj miesto oddychu si pretekári plánujú sami vopred. Na trase majú možnosť vidieť tie najkrajšie prírodné a historické miesta v európskych krajinách. Povinní sú len prejsť vyššie spomenutými kontrolnými bodmi a používať jediný dopravný prostriedok - bicykel. Zároveň sú počas pretekov neustále monitorovaní satelitom. Sliezsky dom, cieľ najvyššie položenej cyklotrasy na Slovensku, do itinerára pretekov vďaka svojej jedinečnej polohe medzi tatranskými končiarmi zaradil zakladateľ súťaže Mike Hall (nešťastne zahynul pri autohavárii v tomto roku), ktorý Sliezsky dom osobne navštívil minulý rok.

,,Slovensko je pojmom vo svete cyklistiky nielen vďaka úspešným jazdcom, ale teraz aj kvôli jedinečnému prostrediu“, konštatuje riaditeľ hotela Sliezsky dom Walter Konečný. ,,Náš hotel je ako ideálne miesto pre šport známy mnohým slovenským reprezentantom. O to viac nás teší, že môžeme byť súčasťou týchto významných európskych cyklistických pretekov, ale aj iných športových podujatí. Máme napríklad za sebou už 6. ročník cyklistickej súťaže Sliezsky vrchár a v súčasnosti sme partnerom Virtuálnych pretekov na trase k Sliezskemu domu. Verím, že podujatia tohto typu budú pribúdať a športovci, či už profesionálni alebo amatérski, využijú potenciál unikátnej tatranskej trasy vo svoj prospech,“ dodáva.

Organizátori podujatia prídu na Sliezsky dom 1. augusta, príjazd tých najrýchlejších z pretekárov očakávajú o deň neskôr. Registrácia bude prebiehať priamo na hotelovej recepcii. Posledný cyklista by mal na tretí kontrolný bod doraziť najneskôr 7. augusta 2017.

Mapa pretekov:


Viac informácií:

Petra Ihnačáková
Marketing & Sales manager
a na:

Mapa k článkuDiskusia