Múzeum TANAPu dočasne zatvoria

article-image
Múzeum TANAP-u v Tatranskej Lomnici bude od 13. do 29. októbra zatvorené. Dôvodom sú profylaktické a modernizačné práce pracovníkov Výskumnej stanice a Múzea Štátnych lesov TANAP-u, ktoré tu každoročne vykonávajú.

Spáleným žľabom na vrchol Brestovej už bez obmedzení

article-image
Túto sobotu sa ukončili práce na turistickom chodníku v lokalite Spálený žľab. Časť modro i zeleno značeného turistického chodníka bola kvôli zaisteniu bezpečnosti návštevníkov počas spracovania lykožrútovej kalamity uzavretá. Chodník je už pre turistov priechodný.

Chodník korunami stromov v Bachledke už otvorený

article-image
Minulý piatok otvorili v Bachledovej doline chodník korunami stromov. Chodník s príznačným názvom Bachledka sa nachádza v srdci majestátnych lesov Pieninského národného parku a ukáže jeho návštevníkom jedinečnosť prírody Belianskych Tatier.

Tohtoročné čistenie Tatier

article-image
Veľké upratovanie Tatier sa už po 39-ty krát konalo poslednú septembrovú sobotu. Vyzbieralo sa vyše sedemsto kilogramov odpadu. Tento piatok prídu po turistických chodníkoch na rad aj štyri tatranské plesá.

Uzavretie chodníka k Roháčskemu vodopádu

article-image
Turistický chodník k Roháčskemu vodopádu bude od 20. septembra 2017 uzavretý. Dôvodom obmedzenia je zaistenie bezpečnosti návštevníkov oravskej časti Tatier počas spracovania lykožrútovej kalamity.

Zaujímavé novinky v Múzeu TANAPu

article-image
Múzeum TANAP-u v Tatranskej Lomnici chystá novinky. V priebehu najbližších týždňov budú môcť jeho návštevníci obdivovať medvedí brloh aj jaskynný systém, ktorý predstaví podzemnú biotu.