LEO Express spojí Tatry s Krakovom, Varšavou a Budapešťou

28.07.2017 | správy

LEO Express spojí Tatry s Krakovom, Varšavou a Budapešťou
Fotografia: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Nielen Tatry ale aj Košice získajú priame spojenie s Krakovom, Varšavou a Budapešťou vďaka novej autobusovej linke spoločnosti LEO Express. Pohodlné autobusy začnú premávať už 29. augusta 2017.

Dlho očakávané medzinárodné spojenie bude premávať denne po trase Varšava – Krakov – Stará Ľubovňa – Kežmarok – Poprad – Prešov – Košice – Budapešť. Spoje nadviažu aj na ďalšie vlakové a autobusové spoje LEO Express, napríklad z Prahy, Žiliny, Mukačeva, Katovíc, Lodže, Torune a Gdaňsku. Predaj cestovných lístkov prostredníctvom webu spoločnosti či u partenrských predajcov bol už spustený. Lístok zakúpite už od 5 EUR, pričom platí, že čím skôr kúpite, tým nižšiu cenu dostanete.

Autobusy prvý krát po rokoch znovu prepoja Tatry a východ Slovenska pravidelnou linkou prechádzajúcou Krakovom, Varšavou a Budapešťou. Samozrejmosťou je očakávaný prílev turistov zo susedných krajín. Chýbajúce spojenie bolo dlho bariérou v rozvoji cestovného ruchu. Nová linka je alternatívou pre turistov, ktorí nechcú alebo nemôžu prísť do Tatier vlastným autom. Dopravné napojenie z Poľska už dlhodobo žiadali aj podnikatelia v cestovnom ruchu a miestne samosprávy. Linka obslúži v Poľsku až 9 miest vrátane Krakova a Varšavy. Vďaka ďalším nadväzujúcim spojeniam sa zlepší dostupnosť aj do iných miest ako Katovice, Toruň a Gdaňsk až k Baltskému moru.

„Slovensko je turisticky veľmi atraktívna krajina. Cieľom nového spojenia je ponúknuť atraktívne spojenie a priviesť turistov z Poľska a Maďarska do Tatier, do termálnych akvaparkov alebo do historických Košíc. Už 2 roky spájame východ s Poľskom minibusovými spojmi TigerExpress. Nová autobusová linka nám pomôže zaistiť ešte lepšiu a širšiu dopravnú ponuku a pritiahnuť nových turistov na Východ,” hovorí Peter Jančovič, obchodný riaditeľ LEO Express.

Ďalšou výhodou je zastávka autobusu aj na letisku v Budapešti, pričom časy príjazdu a odjazdu sú prispôsobené tak, aby bol zaistený príjazd na letisko ráno a odjazd večer. Pohodlnejšie spojenie do Budapešti a na letisko získajú najmä cestujúci zo Žiliny, Vrútok, Martina, Ružomberka a Liptovského Mikuláša. Peter Jančovič ďalej komentuje: „Nielen Košičania, Prešovčania a Popradčania, ale aj turisti vďaka novej linke budú mať prístup k širšej ponuke leteckých spojení – nielen do Európy, ale aj inde do sveta. Navyše cena lístkov na letisko bude veľmi dostupná.“ 

Vďaka unikátnej minibusovej službe Door-to-door, dopravca prostredníctvom pristaveného prípojného minibusu na krakovskej autobusovej stanici ponúkne napojenie priamo pred dvere terminálu krakovského letiska alebo na konkrétne adresy, k turistickým atrakciám či do hotelov v celom Krakove. Táto špeciálna služba LEO Expressu je dostupná na vybraných spojoch LEO Express a od septembra 2017 ju bude možné využiť aj v rámci tejto novej autobusovej linky.

Dopravca už na Slovensku prevádzkuje vlakovú linku Praha – Ostrava – Žilina – Poprad – Prešov – Košice, ktorá sa teší čoraz väčšej obľube. Vlak premáva až 2-krát denne a je prevádzkovaný bez nároku na akékoľvek dotácie. V moderných vlakových súpravách sú dostupné 3 cestovné triedy – Economy, Business a Premium so sedačkami, ktoré možno nastaviť až do horizontálnej polohy. Vlaky sú najvyššej kvality - ponúkajú klimatizované priestory, Wifi, zásuvky 230V, obsluhu stevarda a širokú ponuku palubného cateringu.

Rovnakej kvality a vybavenia budú aj nové autobusy. Nebude chýbať Wifi pripojenie dostupné aj v zahraničí, zásuvky, toalety, obsluha stevarda, palubný catering a špeciálna zóna Business class s kráľovským priestorom na nohy, unikátnym v autobusovej doprave.

Cestovný poriadok nájdete na tu

Mapa spojenia:


Zdroj a mapa: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry a Tlačová správa spoločnosti 

Mapa k článkuDiskusia