Chodník korunami stromov v Bachledke už otvorený

04.10.2017 | správy

Chodník korunami stromov v Bachledke už otvorený
Fotografia: Región Vysoké Tatry

Bachledova dolina

Minulý piatok otvorili v Bachledovej doline chodník korunami stromov. Chodník s príznačným názvom Bachledka sa nachádza v srdci majestátnych lesov Pieninského národného parku a ukáže jeho návštevníkom jedinečnosť prírody Belianskych Tatier.

Prostredníctvom chodníka spoznajú turisti tunajšie lesy z iného uhla, môžu sa stať súčasťou jeho života a pozorovať mnoho živočíchov a rastlín, ktoré sa vyskytujú na tomto mieste. Chodník má dĺžku viac ako 600 m a prevedie Vás druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia. Chodník ponúka výhľad z 32 metrov vysokej vyhliadkovej veže, odkiaľ budete mať na dosah mohutné stromy, ktoré sú súčasťou lesa dlhšie ako vy.

Prechádzkou po chodníku objavíte Tatry z úplne inej perspektívy, z korún stromov. Najmä v tomto období ponúka úžasný rozhľad na farebnú jesennú prírodu nielen Pienin, ale aj Tatier a Zamaguria. Na trase chodníka sú rozmiestnené náučné zastávky, ktoré odhalia zaujímavosti z miestnej prírody, ukážu ničivú silu počasia a oboznámia s krajinou navôkol. Na chodníku nie je núdza ani o zábavu a adrenalín. Vašou úlohou bude napríklad prejsť po prekážkach s priehľadom do prázdna, lúštiť úlohy, prejsť sa po sieti vo výške 32 metrov na zemou a užiť si zábavnú jazdu 67 metrov dlhým toboganom.

Okrem bežných turistov je chodník vhodný aj pre deti, rodinky, kočiare i seniorov. Chodník je na celej trase bezbariérový, pričom jeho bezpečnosť zabezpečuje zábradlie. Na chodník majú zákaz vstupu psy a bicykle. Pre domácich miláčikov sú pred vstupom pripravené uzamykateľné voliéry.

Zopár faktov o Chodníku korunami stromov Bachledka:

Celková dĺžka: 1.234 metrov
Výška vyhliadkovej veže: 32 metrov
Maximálna výška chodníka: do 24 metrov
Dĺžka toboganu: 67 metrov

V okolí chodníka:

- horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun
- Tatranský národný park (Belianske Tatry)
- Pieninský národný park
- Belianska jaskyňa
- Bike park Bachledka
- Bobová dráha (v dĺžke 1.200 m)

O chodníkoch korunami stromov:

Prvý chodník korunami stromov vznikol v roku 2009 v Bavorskom lese. Zanedlho sa stal veľmi populárnou turistickou atrakciou a záujem oň bol tak veľký, že sa Investor – spoločnosť Erlebnis Akademie AG rozhodla budovať ďalšie chodníky na turisticky zaujímavých miestach Európy.

Všetky stoja na štyroch základných princípoch:

- umožniť pobyt v lese aj ľuďom, ktorí by sa doň inak nedostali (všetky chodníky sú bezbariérové),
- poskytnúť iný pohľad na les z vtáčej perspektívy,
- prebudiť v ľuďoch lásku k prírode, vzdelávať ich o živote v lese a jeho ochrane,
- ponúknuť prírodnú zábavu pre všetky vekové kategórie.

Chodník korunami stromov Bachledka vznikol ako siedmy projekt spoločnosti Erlebnis Akademie AG. Podobné chodníky existujú ešte v Nemecku a v Čechách.

Viac informácií nájdete na webovej stránke http://chodnikkorunamistromov.sk/ a na Facebooku.

Zdroj: Región Vysoké Tatry

Mapa k článkuDiskusia