Spáleným žľabom na vrchol Brestovej už bez obmedzení

16.10.2017 | správy

Spáleným žľabom na vrchol Brestovej už bez obmedzení
Ilustračná fotografia

Tatranská Lomnica

Túto sobotu sa ukončili práce na turistickom chodníku v lokalite Spálený žľab. Časť modro i zeleno značeného turistického chodníka bola kvôli zaisteniu bezpečnosti návštevníkov počas spracovania lykožrútovej kalamity uzavretá. Chodník je už pre turistov priechodný.

Okrem Spáleného žľabu nedávno uzavreli aj turistickú trasu k Roháčskemu vodopádu v oravskej časti Západných Tatier z rovnakého dôvodu. ŠL TANAPu uzavreli konkrétne žlto značený turistický chodník v úseku rázcestie na Adamculi – rázcestie pod Hrubou Kopou. V oboch smeroch je uzavretá aj modrá značka v úseku od rázcestia na Adamculi až po štvrté Roháčske pleso. Na obmedzenie Vás priamo v teréne upozornia informačné tabule.

Na obmedzenia natrafíte aj v liptovskej časti Západných Tatier. Do Hlbokej doliny a doliny Parichvost sa po značkovaných turistických chodníkoch vedúcich z Jaloveckej doliny pre poškodené mosty za rázcestím pod Lyscom nedostanete. Hneď na začiatku Jaloveckej doliny, odkiaľ vedie turistická trasa do Baníkovského sedla a na vrchol Salatín, ale aj v opačnom smere, z oravskej strany Tatier, uvidíte informačné tabule.

Zdroj: ŠL TANAPu

Mapa k článkuDiskusia