Zimná sezóna sa blíži ku koncu

15.04.2016 | správy

Zimná sezóna sa blíži ku koncu
Ilustračná fotografia

Vysoké Tatry

Na viacerých miestach na Slovensku to už zimu ani náhodou nepripomína. V našich Tatrách však aj v apríli nájdete bezpečne sneh. Tento víkend sa však zimná sezóna pomaly zlomí do letnej.

Svoje vleky a lanovky už zastavila drvivá väčšina lyžiarskych stredísk nielen na Slovensku ale aj v Tatrách. Ukončená je lyžiarska sezóna v Belianskych Tatrách, v Tatranskej Lomnici či v Západných Tatrách. V tejto chvíli si ešte môžete zalyžovať v Jasnej a na Štrbskom Plese, kde sa však už tento víkend bude lyžiarska sezóna ukončovať symbolickým pochovávaním lyží v sprievode netradičných skialpinistických pretekov. Jasná zase dokáže, že letné aj zimné športy sa dajú robiť v jeden a ten istý deň. Viac informácií o podujatiach nájdete aj v našom kalendári a článku.

Lanovky v Tatrách sú samozrejme naďalej v prevádzke pre turistov. Odporúčame napríklad výlet lanovkou na Lomnický štít, kde je stále veľa snehu a nádherný výhľad na "pocukrované" okolité štíty. Viac informácií k prevádzke lanových dráh nájdete aj v našej správe a na jasna.sk.

Ak by ste sa však chceli vyviezť na Hrebienok a navštíviť Ľadový dóm, dnu sa už nedostanete. Tohtoročná TOP atrakcia zimnej sezóny je už pre verejnosť zatvorená. Premenlivým a častokrát plusovým teplotám odolávala celých 137 dní. O jej obľube svedčí aj zatiaľ rekordná návštevnosť až 218 000 návštevníkov z viacerých krajín, čo je oproti minuloročnému číslu 165 000 návštevníkov významný nárast. Ľudí lákal nielen unikátny vzhľad dómu, ale aj zaujímavý kultúrny program v podobe koncertov a vystúpení, a v neposlednom rade tiež možnosť usporiadať svadobný obrad. Dóm zdobil Hrebienok tento rok už po tretí krát.

Tatry sa už pomaly pripravujú aj na bežeckú sezónu. Pripravené sú viaceré podujatia v rámci série Tatry v pohybe, či už v behu, cyklistike alebo nordic walkingu. O tom, že jar je tu, svedčí aj blížiaci sa Jarný pochod.

Keďže je však vo vyšších polohách stále snehu habadej, na otvorenie všetkých turistických chodníkov si budeme musieť počkať ešte do júna. Už teraz sa však spolu s Vami tešíme na letnú turistiku.

Zdroj: holidayinfo.sk, Región Vysoké Tatry, Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Mapa k článkuDiskusia