LIPTOV RIDE - zima aj leto v jeden deň!

30.03.2016 | správy

LIPTOV RIDE - zima aj leto v jeden deň!
Ilustračná fotografia

Nízke Tatry - Liptov

Že sa nedá splavovať aj lyžovať v jeden deň? Jasná Vás presvedčí o tom, že je to možné. V polovici apríla sa tu ukončí zimná sezóna a začne sezóna letných športov.

V rámci pretekov Liptov Ride dostanú šancu aj zimní aj letní športovci, ktorí si tak budú môcť zasúťažiť v jednom tíme v jeden deň. Preteky sa uskutočnia 16. apríla 2016 v Liptovskom Mikuláši, v Demänovskej doline a v Jasnej.

Pretekať sa bude v 5 disciplínach:

- kajak
- beh
- skialp
- freeride
- bicykel

Všetky disciplíny si vyžadujú dobrú kondíciu a určite aj dobrú náladu a radosť z pohybu.

Otváracou disciplínou bude kajak - cross. Začína sa krátkym šprintom k tichej vode, kde kajakár nastúpi a na úvod sa rozohreje pádlovaním. Následne pokračuje divokou vodou až do cieľa trasy.

Druhou disciplínou bude beh. Bežci pobežia od Liptovského Mikuláša až po údolnú stanicu Lúčky v Jasnej. Trasa vedie prevažne poľnými a lesnými chodníčkami s miernym stúpaním.

Po bežcoch nastúpia skialpinisti, ktorých úlohou bude preniesť v čo najkratšom čase štafetu po dopredu určenej vyhradenej časti zjazdovky v Jasnej hore na Chopok, kde si ju prevezme freerider.

Freerider teda začne svoju trasu na Chopku, odkiaľ sa na lyžiach spustí jedným zo žľabov Lukovej doliny. O tom, ktorý zo žľabov to bude, rozhodnú poveternostné podmienky. Štafetu bude prenášať späť na údolnú stanicu Lúčky. Polovica trasy vedie mimo zjazdoviek, v závere trasy sa pretekár napojí na Turistickú zjazdovku vedúcu späť na štartovaciu stanicu Lúčky.

Celú štafetu ukončia cyklisti, ktorí zjazdia najkrajšiu časť Demänovskej doliny. Preberú štafetu na stanici Lúčky, kde začne prudké stúpanie na lesnú cestu pri Hoteli Ostredok, kde sa cesta zlomí a začne klesať k hotelu Repiská. Ďalej vedie cesta dole Demänovskou dolinou k odbočke na Iľanovo. Cez dediny Ploštín a Iľanovo smerom do Poruby vedie poľná cesta naspäť k areálu vodných športov do cieľa. 

Preteky sa konajú po prvýkrát a prinášajú jedinečnú atmosféru prepojenia zimy a leta. Pretekári dostanú možnosť prekonať osobné rekordy a odnesú si so sebou skvelý pocit po športovom výkone. Myšlienkou pretekov je ukázať, čo všetko sa dá na Liptove robiť v jeden deň.

Všetky potrebné informácie nájdete na www.liptovride.sk, kde sa môžete aj zaregistrovať. Svoje prípadné otázky môžete smerovať na info@liptovride.sk

Zdroj: Jasná Nízke Tatry

Mapa k článkuDiskusia