V Tatrách sa bude oslavovať jar - aktualizované

29.04.2016 | správy

V Tatrách sa bude oslavovať jar - aktualizované
Ilustračná fotografia

Vysoké Tatry

Jar treba privítať poriadne, najlepšie pohybom na čerstvom horskom vzduchu v nádhernej prírode. Začiatkom mája môžete načerpať novú energiu napríklad aj počas Jarného pochodu našimi Tatrami.

Pochod a festival zdravia, prírody a regenerácie sa uskutoční v sobotu 7. mája 2016 na rôznych miestach Vysokých Tatier. Začínať sa bude o 08:00 hod. V informačnej kancelárii v Starom Smokovci si registrovaní účastníci môžu vyzdvihnúť štartovací balíček. Balíček je možné vyzdvihnúť už v piatok 6. mája, alebo v deň pretekov v čase od 08:00 do 17:00 hod. Cena balíčka je 6 eur pre dospelých a 4 eurá pre deti. Balíček bude obsahovať mapu s vyznačenou trasou pochodu, zaujímavosťami po ceste a občerstvením, tričko s potlačou, na ktoré bude zaznačená občerstvovacia zastávka a u detí do 13 rokov aj Tatranský pas.

Súčasťou pochodu bude 8-kilometrová trať, na ktorej môžete obdivovať viaceré prírodné krásy ale aj pamiatky. Prejdete okolo Smokoveckej kyselky, katolíckeho kostola a kaplnky v Starom Smokovci a obdivovať môžete tiež nedávno zrekonštruovanú Vilu Flóru. Časť trate bude tvoriť tiež Kúpeľný chodník, ktorý nadväzuje na skoršie úsilie priekopníkov smokoveckého kúpeľníctva. Okrem toho miniete tiež Kalváriu na Peknej vyhliadke, či meniareň prúdu v Hornom Smokovci. Hlavným cieľom však nie je vyhrať, ale zdravo sa pohýbať. Preto nie je nutné prejsť celú trasu.    

Trasa prechádza tiež okolo viacerých zaujímavých miest a chát v Malej Studenej doline, ako Rainerova útulňa, Zamkovského chata, Studený potok či Veľký vodopád. 

Na trati sa budú nachádzať viaceré občerstvovacie zastávky na týchto miestach:

  • Sherpa cafe (Starý Smokovec)
  • Koliba Kamzík (Starý Smokovec)
  • Vila Siesta (Nový Smokovec)
  • Reštaurácia Svišť (Nový Smokovec) 
  • Zamkovského chata (Malá Studená dolina)
  • Grandhotel Bellevue (Horný Smokovec)

Súčasťou podujatia bude tiež fotografická súťaž o NAJ fotku, do ktorej sa môže zapojiť každý účastník so svojou vlastnou fotografiou, urobenou počas pochodu. Fotografie je potrebné zdieľať na Facebook www.tatry.sk, kde budú diváci pridávať like-y. Fotka s najvačším počtom like-ov vyhráva a jej autor získa víkendový pobyt pre 2 osoby v Tatrách. Okrem toho sa bude súťažiť v ďalších 3 kategóriach: NAJ príroda, NAJ história a Môj NAJ obrázok. Autor fotky s najväčším počtom like-ov v jednotlivej kategórii vyhráva vecnú cenu. Fotky ďalej zostávajú vo vlastníctve Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Pochod potrvá až do konca otváracích hodín občerstvovacích staníc a vyvrcholí koncertom pod holým nebom v areáli Kúpeľov Nový Smokovec a.s.

Počet účastníkov je limitovaný, registrovať sa môžete na internetovej stránke tatryvpohybe.sk. Na mieste bude možná registrácia iba v prípade voľných miest.

Okrem toho sa 7. mája bude konať aj CITY TRAIL, preteky v behu na 8 kilometrov a 4 kilometre a v nordic walkingu na 8 kilometrov. Viac info o tomto podujatí nájdete aj v našom článku.

„FESTIVAL ZDRAVIA, PRÍRODY a REGENERÁCIE ako sme celý súbor pripravených podujatí nazvali, bude prebiehať takmer 5 mesiacov. Pre návštevníkov našej destinácie oficiálne odštartuje 7. mája a vyvrcholí podujatím na konci septembra pri príležitosti Dňa cestovného ruchu“, približuje výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, Ing. Lucia Dubielová. „Hlavnou myšlienkou a celkovou filozofiou festivalu je propagácia Vysokých Tatier ako miesta s bohatými prírodnými krásami, výbornými klimatickými podmienkami, ale zároveň s prepojením na aktivity podporujúce zdravie, šport a regeneráciu organizmu“ dodáva Dubielová.

Mapa k článkuDiskusia