V Tatrách začína letná bežecká sezóna

09.04.2016 | správy

V Tatrách začína letná bežecká sezóna
Ilustračná fotografia

Vysoké Tatry


Priaznivci behu si budú môcť zasúťažiť aj počas tohto roka v rámci bežeckého podujatia PRESTIGE TOUR 2016, ktoré sa organizuje pod hlavičkou športových podujatí Tatry v pohybe. Prvá séria štartuje už v máji.

Na programe série je päť rôznych behov v piatich rôznych tatranských lokalitách. Ako prvý je na programe beh CITY TRAIL, ktorý štartuje dňa 7. mája 2016 v Novom Smokovci. Tento beh je novinkou v rámci Prestige Tour. Organizátori tentokrát vsadili na spojenie mesta s horami. V rámci behu CITY TRAIL účastníci pobežia viacerými zákutiami Smokovcov, po rôznych terénoch rozličnej náročnosti.

Dĺžka trasy je štandardne 8 kilometrov, avšak k dispozícii bude aj menej náročná skrátená trasa v dĺžke 4 kilometre pre menej zdatných. Okrem bežcov dostanú príležitosť aj milovníci nordic walkingu. Štartovať sa bude o cca 11:15 hod. od areálu Kúpeľov v Novom Smokovci. Podujatie bude dopĺňať sprievodný program pre všetky vekové kategórie.

Víťazi ale aj účastníci si odnesú unikátne medaily, ktoré boli tento rok pre veľký záujem ešte vylepšené. A tak na každého čaká v cieli motivačná a jedinečná účastnícka medaila, prvá zo zberateľskej kolekcie Tatry v pohybe – PRESTIGE TOUR 2016.

Kompletný harmonogram série je nasledovný:

07.05.2016  CITY trail, Nový Smokovec
17.06.2016  Night Run (Tatry Running Tour), Štrbské Pleso
10.07.2016  Malý Štrbský Maratón, Štrba
16.07.2016  Memoriál Jána Stilla, Nová Lesná
01.09.2016  Podtatranský Polmaratón, Poprad, Svit

Ak máte záujem o účasť na preteku, je potrebné sa zaregistrovať prostredníctvom internetovej stránky tatryvpohybe.sk. Počet účastníkov je limitovaný kvôli pohybu pretekárov po národnom parku.

Mapa k článkuDiskusia