Na chatu Plesnivec z Tatranskej kotliny

turistická trasa

1 / 3
náročnosť
1 / 3
kondícia
3:10
trvanie

Základný popis

Túra patrí medzi oddychové nenáročné túry pre každého, kto má akúkoľvek kondíciu. Chata Plesnivec ležiaca pod mohutnými skalnými bralami je jediným turistickým útočiskom na území Belianskych Tatier. Cesta nahor vedie po zelenej značke vrstevnicou cez les, je nenáročná a jediné strmšie stúpanie je pod chatou. Cesta späť vedie žltou značkou Dolinou siedmich prameňov, ktorá ponúka úžasný pohľad na flóru a hrebeň Belianskych Tatier.

Podrobný popis

Tatranská Kotlina Parkovisko Čarda – Šumivý prameň – Chata Plesnivec – Čierna voda

 

Túra začína v Tatranskej Kotline pri parkovisku Tatranská Kotlina Čarda (765 m n. m.). neďaleko Belianskej jaskyne po zelenej značke. Turistický chodník vedie spočiatku po miestnej komunikácii, ktorá po krátkom čase prechádza do lesnej cesty. Po chvíli nastupuje strmejšie stúpanie lesnou cestou na rázcestie Šumivý prameň. Pri Šumivom prameni sa stretáva modrá značka (z Kežmarských žľabov) a naša zelená značka. Na mieste, kde je vidieť cieľ túry – chatu Plesnivec, sa nám naskytne úžasný pohľad na Skalné vráta aj hrebeň Belianskych Tatier.

 

Od chaty Plesnivec (1 290 m n. m.) sa vraciame späť po žltej značke Dolinou siedmich prameňov. Klesanie, ktoré je spočiatku strmé, vedie po pravej strane potôčika, ktorý vytvára malé vodopády. Turistická trasa končí na Čiernej vode pri Ceste slobody.


VARIANT:

Túru je možné uskutočniť aj po zelenej značke z Chaty pri Zelenom plese alebo z Kežmarských žľabov či z Monkovej doliny.Diskusia