Ďalšie novinky v expozícii Múzea TANAPu

04.12.2016 | správy

Ďalšie novinky v expozícii Múzea TANAPu
Fotografia: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu

Tatranská Lomnica

Po krátkodobom uzavretí Múzea TANAPu v Tatranskej Lomnici, je jeho expozícia opäť verejnosti prístupná. Od 5. decembra sa môžete prísť pozrieť na ďalšie novinky.

Počas zatvorenia na nich pracovali pracovníci Múzea TANAPu Štátnych lesov TANAPu. Jednou z nich je aj úprava botanických panelov. „Obnovili sme pôvodné tabule s rastlinami Tatier. Na dvadsiatich nových obnovených svetelných tabuliach predstavujeme druhy rastlín, ktoré rastú v rôznych biotopoch v Tatrách. “ objasňuje botanička Zuzana Homolová. „Okrem toho pribudla nová informatívna tabuľa a preparáty netopierov, ktoré priblížia život netopierov v Tatrách“ dodáva zoologička Gabriela Chovancová. Zaujímavosťou je tiež exponát otlačku tatranského dinosaura a jeho zmenšený model.

Múzeum sa špecializuje na oblasť ochrany prírody Tatranského národného parku s odborným zameraním na prezentáciu živej a neživej prírody a ľudských aktivít v tomto území. Okrem toho plní nenahraditeľnú poznávaciu, dokumentačnú, prezentačnú a výchovno-vzdelávaciu funkciu. O všetky exponáty, ktoré v múzeu nájdete, či už z oblasti geológie, fauny a flóry, či histórie a etnografie na území Tatier, sa dennodenne starajú odborní pracovníci múzea a Výskumnej stanice. Okrem stálej expozície ponúka múzeum pre záujemcov taktiež premietanie videofilmov či prednášky s tematikou ochrany prírody v národnom parku. Svoje miesto tu majú tiež informačné materiály o Tatranskom národnom parku, mapy, kalendáre, časopis Tatry, či pohľadnice vrátane odbornej literatúry s tematikou histórie a ochrany prírody v Tatrách.

Pre viac informácii navštívte www.lesytanap.sk/sk/pre-navstevnikov/muzeum-tanapu.  
 
Zdroj: Štátne lesy TANAPu

Mapa k článkuDiskusia