Dočasné zatvorenie Múzea TANAPu

17.11.2016 | správy

Dočasné zatvorenie Múzea TANAPu
Fotografia: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu

Tatranská Lomnica

Z dôvodu každoročnej údržby dočasne uzavrú Múzeum Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici.

Múzeum bude pre verejnosť zatvorené od utorka 22. novembra. Ako uviedol námestník riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u Maroš Petrík, je to z dôvodu každoročnej údržby expozícií múzea, výmeny herbárových položiek, ošetrenia a doplnenia exponátov.

Múzeum sa špecializuje na oblasť ochrany prírody Tatranského národného parku s odborným zameraním na prezentáciu živej a neživej prírody a ľudských aktivít v tomto území. Okrem toho plní nenahraditeľnú poznávaciu, dokumentačnú, prezentačnú a výchovno-vzdelávaciu funkciu. O všetky exponáty, ktoré v múzeu nájdete, či už z oblasti geológie, fauny a flóry, či histórie a etnografie na území Tatier, sa dennodenne starajú odborní pracovníci múzea a Výskumnej stanice. Okrem stálej expozície ponúka múzeum pre záujemcov taktiež premietanie videofilmov či prednášky s tematikou ochrany prírody v národnom parku. Svoje miesto tu majú tiež informačné materiály o Tatranskom národnom parku, mapy, kalendáre, časopis Tatry, či pohľadnice vrátane odbornej literatúry s tematikou histórie a ochrany prírody v Tatrách.

Múzeum bude opäť otvorené od 5. decembra. Pre viac informácii navštívte www.lesytanap.sk/sk/pre-navstevnikov/muzeum-tanapu.  

Zdroj: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Štátne lesy TANAPu

Mapa k článkuDiskusia