Blížiaca sa zimná bežecká séria s novinkami

24.10.2016 | správy

Blížiaca sa zimná bežecká séria s novinkami
Fotografia: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Rýchly príchod zimy a prvého snehu do Tatier neznamená stop pre milovníkov behu. Tí sa môžu aj tento rok tešiť na zimnú bežeckú sériu. Organizátori pripravujú už 4. ročník, ktorý prinesie aj niekoľko noviniek. 

Séria tradične odštartuje pretekmi „Steeplechase“ (prekážkové dostihy, pozn. red.) v Tatranskej Lomnici. Ako napovedá názov podujatia, pretekári budú bežať cez prekážkovú dostihovú dráhu, a to konkrétne v Jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici. Beh tak spestria nevyhnutné preskoky cez pevné prekážky. Pôjde o trať dlhú 7 km, na ktorej si sily medzi sebou zmerajú muži a 4 km, kde budú súťažiť ženy. Steeplechase run je prvým pretekom bodovanej bežeckej série. Tá pozostáva z celkovo 4 pretekov, koré vďaka rôznorodosti trás a ich profilov perfektne preveria všestrannosť pretekárov.

„Štvrtý ročník podujatia bude kombináciou osvedčeného konceptu s viacerými novinkami. 10.12. čaká pretekárov atraktívny Night trail, ktorého trasa povedie cez okruh Kalvária a jeho štart a cieľ budú v Hornom Smokovci“, dodáva Végh a pokračuje: „Januárové a februárové preteky sa budú behať na nových tratiach. Po prvýkrát sa uskutočnia bežecké preteky pri východe slnka, ktoré si účastníci môžu vyskúšať 14. januára. Hostiteľom podujatia bude Golf Resort Black Stork, kde je štart a cieľ behu a namiesto tradičného občerstvenia budú pretekárom podávané raňajky. Odmenou za skoré vstávanie bude fakt, že účastníci budú mať byť po absolvovaní behu pred sebou ešte celý víkend. A komu sa bude máliť, môže podvečer absolvovať ďalšiu pretekársku výzvu, ktorú ponúkne extrémna trať Vertical Grand Tour z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso“, uzatvára Peter Végh.

Trasa záverečného preteku do vrchu povedie z Tatranskej Polianky na Horský hotel Sliezsky dom. Po ukončení preteku vyhlásia organizátori slávnostne celkových víťazov série v krásnom prostredí hotela.

„Účastníkom podujatí sa snažíme stále pripraviť niečo nové, iné ako sú bežne zvyknutí a zatiaľ sa nám to darí“ pochvaľuje si Lucia Dubielová, výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, ktoré projekty Tatry v pohybe zastrešuje. “Vďaka spolupráci miestnych športových klubov a našich členov dokážeme športovcom ponúknuť už pri registrácii aj ubytovanie a ďalšie služby. Zvyšujeme tak komfort zúčastnených i kvalitu podujatia“ uzatvára Dubielová.

On-line registrácia na Zimnú bežeckú sériu je možná na stránke www.tatryvpohybe.sk. Odporúčame sa poponáhľať, keďže najvýhodnejšie štartovné platí už len do 31.10.2016.

Kompletný harmonogram športových podujatí Tatry v pohybe na rok 2016 nájdete na www.tatry.sk/tatryvpohybe_calendar_2016

Zdroj: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Starý Smokovec

Mapa k článkuDiskusia