Pod Tatrami sa pobeží polmaratón

30.08.2016 | správy

Pod Tatrami sa pobeží polmaratón
Fotografia: Združenie cestovného ruchu, Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Ani po lete nebude núdza o ďalšie podujatia v rámci série TATRY V POHYBE. Tentokrát sa bude bežať polmaratón a dozvieme sa, kto sa stane novým bežeckým kráľom a bežeckou kráľovnou Tatier.

2. ročník Podtatranského polmaratónu a Primátorskej desiatky spojí 1. septembra 2016 mestá Poprad a Svit. Podujatím zároveň vyvrcholí bodovaná séria pretekov Tatry v pohybe Prestige tour, ktorá určí bežeckého kráľa a bežeckú kráľovnu Tatier.

Preteky štartujú o 11:00 hod. v centre Popradu, odkiaľ pretekári vybehnú na trasu Podtatranského polmaratónu s obrátkou vo Svite a na Primátorskú desiatku, ktorá tentokrát povedie cez Spišskú Teplicu. Vo Svite štartujú zase pretekári v Nordic walkingu, ktorí sa vydajú na 10 km trať do Popradu. Okrem zmeny trate cez Spišskú Teplicu pribudla tohto roku aj ďalšia novinka, a to minipolmaratón v dĺžke 2,1 km pre žiakov od 7 do 15 rokov a špeciálna 300 m trasa pre budúcich prváčikov.

Žiaci vyštartujú zo štartovacej brány bezprostredne po hlavnom poli pretekárov. Všetci zaregistrovaní žiaci obdržia štartovné čísla s čipom, účastnícky darček a záznam ich priebehu cieľom cieľovou kamerou a elektronickou časomierou. Vecné ceny získajú prví traja vo všetkých kategóriách. 

Prvých 50 prváčikov, ktorých rodičia online zaregistrujú na preteky v behu na 300 m, sa môže tešiť na množstvo darčekov, ktoré venovalo OC Forum. Pripravené sú krásne účastnícké tričká, praktické vrecúška na telesnú výchovu, pravítko s ceruzkou, vševeda, knižná omaľovánka a zľava na nákup rozprávkových knižiek. Ďalšie prekvapenia a darčeky prichystali firmy Melina, Galderma a Lunys.

Všetci pretekári dostanú v cieli občerstvenie a účastnícku medailu a z výsledkovej listiny si budú môcť stiahnuť aj účastnícky diplom, kde bude uvedený osobný zabehnutý čas a poradie. Účastnícka medaila dotvára panorámu Vysokých Tatier v tohoročnej kolekcii Tatry v pohybe Prestige Tour.

Medzi súťažiacimi sa objavia aj tento rok známi športovci. V Primátorskej desiatke bude súťažiť napr. Alena Stevens, držiteľka slovenského rekordu v dlhom triatlone (3,8 km plávanie, 180 km bicykel a 42,2 km beh za 9h 30m 9s), v desiatke aj polmaratóne zas popradský hokejista Arne Kroták so svojim tímom AR 13, hokejisti Hokejového klubu Poprad, basketbalisti BK Iskra Svit a ďalší. 

Podujatie spestrí sprievodný program v mestách Poprad a Svit. V Poprade si budú rodiny môcť zasúťažiť v rodinnom športovom súboji MAMA, TATO, ŠPORTUJTE S NAMI. Hudobnú stránku zastane DJ SPECTRA. Vo Svite sa uskutočnia preteky seniorov v Nordic Walkingu a preteky žiakov.

Registrovať sa môžete na tatryvpohybe.tatry.sk. Viac info o podujatiach nájdete aj v našom kalendári podujatí

Zdroj: Región Vysoké Tatry

Mapa k článkuDiskusia