Dočasné uzavretie chodníka v Javorovej doline

16.08.2016 | správy

Dočasné uzavretie chodníka v Javorovej doline
Ilustračná fotografia

Tatranská Lomnica

Turistický chodník, značený súčasne modrou aj zelenou turistickou značkou, ktorý sa tiahne z Tatranskej Javoriny cez Javorovú dolinu dočasne uzatvorili. 

Dôvodom uzávery chodníka je jeho rekonštrukcia na úseku od hlavnej cesty až po horáreň pod Muráňom, ktorý je dlhý asi 2 kilometre. Štátne lesy TANAPu vytvorili na dobu rekonštrukcie pre turistov obchádzku vedúcu lesom v celej dĺžke uzatvorenej časti chodníka. Turisti tak neprídu o krásu Javorovej doliny či Zadných Meďodolov, hoci budú na chodníku dočasné obmedzenia. Tie by mali potrvať približne dva týždne.

Obchádzka je riadne vyznačená informačnými tabuľami. Štátne lesy TANAPu však upozorňujú, že nie je vhodná pre detské kočíky a ani ako náhradná bezbariérová trasa pre turistov so zníženou schopnosťou pohybu.

Štátne lesy TANAPu, ktoré zabezpečujú rekonštrukciu chodníka, zároveň žiadajú turistov, aby rešpektovali obmedzenia vzniknuté v súvislosti s rekonštrukčnými prácami na turistickom chodníku kvôli vlastnej bezpečnosti. 
 
Viac informácií k aktuálnemu stavu turistických chodníkov, prípadnej dočasnej uzávery ich úsekov alebo ich presmerovania počas letnej turistickej sezóny, nájdete aj na lesytanap.sk/aktuality

Zdroj: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu

Mapa k článkuDiskusia