Virtuálne preteky v Tatrách

04.08.2016 | správy

Virtuálne preteky v Tatrách
Fotografia: Lukáš Budinský (Región Vysoké Tatry)

Vysoké Tatry

Organizátori projektu Tatry v pohybe pripravili pre milovníkov behu netradičnú novinku. Vďaka virtuálnym pretekom si budú môcť zasúťažiť počas celého roka.

Tento projekt umožní mnohým bežeckým nadšencom zúčastniť sa pretekov, aj keď sa z rôznych dôvodov nemohli zúčastniť na tých originálnych. Zasúťažia si teda virtuálne v akomsi náhradnom, či opravnom termíne. Na niektorých trasách si budú môcť dokonca porovnať svoje dosiahnuté výsledky s pretekármi, ktorí sa pretekov zúčastnili. Výsledky sú voľne dostupné na internete.

Podmienkou účasti na virtuálnych pretekoch je registrácia a zaslanie záznamu prejdenia trasy v predpísanom formáte podľa propozícií. Každý záznam bude po ukončení podujatia zaradený do zlosovania. Hlavnou výhrou sú smart hodinky GARMIN vívoactive. K dispozícii sú rôzne typy štartovacích balíčkov, pričom niektoré obsahujú aj medaily z pretekov TATRY V POHYBE. Pretekári tak skutočne o nič neprídu a nemusia ľutovať neúčasť na originálnych pretekoch.

„Pre našu destináciu je dôležité, aby prichádzali návštevníci počas celého roka, nie iba v sezóne, prípadne na konkrétne podujatia“ hovorí výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, Lucia Dubielová. „Snažíme sa im program nastaviť tak, aby mohli prísť kedykoľvek budú mať čas a možnosti. Nemusia sa prispôsobovať“, dodáva na záver.

Záujemcovia o virtuálne preteky sa môžu registrovať na stránke podujatia na www.tatryvpohybe.sk. Štartovacie balíčky si podľa vybranej trasy vyzdvihnú buď v Tatranskej informačnej kancelárii v Starom Smokovci, v Penzióne Furkotka alebo v Hoteli Crocus na Štrbskom Plese.

Viac informácií o Virtuálnych pretekoch nájdete na www.tatry.sk, www.tatryvpohybe.skwww.sporttatry.sk.

Zdroj: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Mapa k článkuDiskusia