Na Hrebienku rozšíria oddychovú zónu

01.08.2016 | správy

Na Hrebienku rozšíria oddychovú zónu
Fotografia: Región Vysoké Tatry

Starý Smokovec / Hrebienok

Hrebienok patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Tatrách. Vďaka pohodlnému prístupu je obľúbené najmä u rodín s deťmi. Tie určite poteší rozšírenie oddychovej zóny na Dolnej Lúke o výnimočnú relax zónu, na ktorej boli osadení piati drevení medvedi a pohodlné oddychové lehátka.

Medvede neboli osadené náhodou. Totiž už od štvrtka 4. augusta sa Hrebienok stane dejiskom netradičného festivalu s názvom Medvedie dni, ktorý potrvá do nedele, 7. augusta.

„Od pondelka, 1. augusta k týmto medvedím kamarátom začnú pribúdať priamo pred očami návštevníkov ďalší piati, ktorí by mali byť na svoje miesto osadení v stredu 3. augusta v predvečer štartu najväčšieho Medvedieho festivalu na Slovensku pod názvom Medvedie dni“
, objasňuje rozširovanie príjemnej zóny na Hrebienku Andrea Žigová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Teda už dnes sa oficiálne začína program Medvedieho týždňa na Hrebienku vyrezávaním drevených medveďov. Drevené medvede vytvoria piati sochári zo Slovenska, Čiech a Poľska pod vedením Adama Bakoša, ktorý postavil aj Tatranský dóm. 

Nasledujúci víkend  tak na medveďa najskôr natrafíte práve na Hrebienku, v nadmorskej výške 1 285 m n. m. Nájdu sa tu plyšové či drevené medvede, ale aj medvede z kovu a 350 kíl ťažký medveď Kubo, ktorý je patrónom turistického strediska na Hrebienku.

„Pevne veríme, že všetci návštevníci a milovníci prírody ocenia možnosť vychutnávať si vskutku nádhernú prírodu s magickými výhľadmi v príjemnej zóne na Hrebienku v spoločnosti až 10 drevených medveďov. Okrem toho tu na nich budú čakať relaxačné miesta a informačné panely popisujúce rôznych medveďov v rámci sveta, na Slovensku a jedného špeciálneho, toho nášho tatranského - Kuba“, dodáva na záver Andrea Žigová.

Viac sa o blížiacej sa medvedej akcii dozviete aj v našom kalendári podujatí.

Mapa k článkuDiskusia