Tatry sa rozbehnú

06.07.2016 | správy

Tatry sa rozbehnú
Fotografia: Región Tatry

Vysoké Tatry

Už tradične patria letné dni v Tatrách okrem iného aj stálym bežeckým podujatiam. Po roku je tu opäť tatranský bežecký týždeň.

Už tento víkend nás čaká 39. ročník Malého štrbského maratónu, ktorý štartuje v nedeľu, 10. júla o 9.30 hod. v Štrbe. Rozvička na beh však bude už v sobotu, a to v podobe behu okolo zaniknutej osady Šoldov. Cestný beh v dĺžke 31 km bude mať záver v Liptovskej Tepličke. Pre menej zdatných ale za to behuchtivých je pripravená kratšia verzia v dĺžke 10 km zo Štrby cez Šuňavu. Na svoje si tento rok po prvýkrát prídu aj nordic walkeri, pre ktorých je nachystaná 10 km trať. Okrem toho sú pripravené súťaže pre deti, koncert domácej skupiny Admiral a premietanie dokumentárnych filmov z historických ročníkov MŠM.

Viac informácií nájdete v našom kalendári podujatí.

O týždeň na to sa uskutoční XVII. ročník Memoriálu Jána Stilla. Pretekári vybehnú do vrchu po tradičnej trati Nová Lesná – Hrebienok. V piatok večer, 15. júla bude prebiehať jeho nočná verzia, tzv. Night Run – Novolesnianska päťka, na atraktívnej trati v žiari svetiel a za príjemnej nočnej atmosféry, ktorý odštartuje o 21:00 hod. Bližšie info nájdete aj v našom kalendári podujatí.

Všetky tieto podujatia patria do série podujatí TATRY V POHYBE PRESTIGE TOUR 2016, v rámci ktorej majú zúčastnení pretekári šancu vyhrať titul bežeckého Kráľa, resp. bežeckej Kráľovnej Tatier a tiež unikátne medaily. Vďaka organizátorom sa na podujatiach zabavia aj nesúťažiaci účastníci, pre ktorých je vždy pripravený skvelý kultúrny program.

Okrem týchto pretekov organizátori pripravili aj netradičný Beh po schodoch do neba v Liptovskej Tepličke, ktorý sa uskutoční v stredu, 13. júla o 17:00 hod. Schody do neba sú historické prírodné krajinné štruktúry ocenené Cenou SR za krajinu a vybehnúť po nich je veľkým zážitkom. Pretekári z hlavnej kategórie pobežia 300 m dlhú trať najskôr s intervalovým štartom v kvalifikácii, následne tí najrýchlejší postúpia do finále. Aj deti si po schodoch budú môcť vybehnúť. Zdolávať budú trať dlhú 60 až 300 m.

Mapa k článkuDiskusia