Príďte si po vianočný stromček a pstruha na predvianočný trh

26.01.2016 | správy

Príďte si po vianočný stromček a pstruha na predvianočný trh

Fotografia: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu 

Tatranská Lomnica

Na tohtoročný predvianočný trh v Tatrách pripravia Štátne lesy TANAPu približne dvesto kusov vianočných stromčekov. Okrem toho sa budú v Tatrách predávať aj vianočné pstruhy.

Aj keď tatranskí lesníci "nepestujú" vianočný druh ihličnatých stromov, v rámci starostlivosti o mladé lesné porasty im je umožnené zasiahnuť, aby sa zabezpečila druhová pestrosť a stabilita budúcich lesov v Tatranskom národnom parku.

Ponuka stromčekov je určená hlavne vlastným zamestnancom, dodávateľom prác, hotelierom a obyvateľom Vysokých Tatier. Vybrať si môžete medzi smrekom a borovicou. Jedličky však nenájdete, keďže tie sa v lese obhospodarovanom Štátnymi lesmi TANAPu takmer nenachádzajú. Cena stromčeka záleži od jeho výšky. Menší stromček kúpite aj za 1,60 eur, najväčší za 15,80 eur. Po stromček si môžete prísť do Podbanského, na Štrbské Pleso, do Vyšných Hágov, Smokovcov, Tatranských Matliarov a do Tatranskej Javoriny.

Lesné porasty budú v tomto období strážiť organizované strážne služby vytvorené z pracovníkov ŠL TANAPu v spolupráci so štátnou a mestskou políciou mesta Kežmarok a Spišská Belá, aby sa zabránilo ich nelegálnemu výrubu. V prípade, že bude páchateľ prichytený pri čine a bez potrebných dokladov, dostane pokutu vo výške 66 eur.

Okrem stromčekov si môžete prísť aj po vianočného pstruha do Východnej. Ich predaj bude zabezpečený v blízkosti železničnej stanice v pracovných dňoch od 08:00 do 14:00 hod. Cena bude závisieť od hmotnosti, za kilo zaplatíte 4,30 eur. Pstruhy sú chované v Stredisku genofondu rýb (SGR) vo Východnej. 

Zdroj: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu 

Mapa k článkuDiskusia