Tatry boli opäť v pohybe

22.06.2016 | správy

Fotografia: ZCR Vysoké Tatry

Štrbské Pleso

Uplynulý víkend sa konalo už druhé zo série podujatí Tatry v pohybe Prestige Tour 2016 pod názvom Tatry Running Tour 2016. Medzi víťazmi je najviac Čechov.

Počas šiesteho ročníka Tatry Running Tour si mohli pretekári zmerať sily na rôznych typoch tratí. V piatok večer sa bežal 40,5 km dlhý okruh okolo Štrbského plesa - Night Run, v sobotu 12 km dlhý okruh - Cross Run alebo 34 km dlhý okruh - Sky&Clouds Run. Podujatie vyvrcholilo v nedeľu 19. júna záverečným behom Interski Run.

Deti dostali príležitosť vyskúšať si pravú športovú prípravu na atletickom sete s možnosťou zasúťažiť si so Slovenským olympijským výborom o zaujímavé sceny. Nechýbal ani sprievodný program. Predstavitelia Zdravotnej poisťovne Union merali účastníkom a návštevníkom podujatia zdravotný stav. No a Štrbské Pleso priam žiarilo vďaka svetelnej expozícii od spoločnosti LEDeco solution, s.r.o.

„Podujatie každý rok priláka viac a viac zahraničných účastníkov. Tento rok zavítali na preteky okrem Čechov, Poliakov a Maďarov napr. aj súťažiaci zo Švajčiarska, Veľkej Británie a Dánska“ hovorí Viera Halasová, organizátorka Tatry Running Tour. „Registrácie sme museli uzavrieť už pred dvomi mesiacmi, lebo záujem ďaleko presahoval kapacitu podujatia“, dodáva. „Sme radi, že podujatia Tatry v pohybe majú úspech a zúčastňuje sa ich stále viac účastníkov z radov širokej verejnosti“ hovorí Lucia Dubielová, riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, ktoré projekt zastrešuje. „Je to pre nás potvrdením, že sme sa vydali aj v tejto oblasti správnym smerom“ dodáva.

Víťazom podujatia Tatry Running Tour „CLASSIC“ sa stal už po 4x český pretekár Vít Ryška. Zelené tričko pre najlepšieho vrchára získal Slovák Miroslav Lukáč, ružové tričko získala Timea Mihoková ako víťazka ženskej kategórie. Verziu „EXTREME“ vyhral a modré tričko získal opäť Čech, Jiří Petr, ženskú kategóriu vyhrala taktiež česká pretekárka Zuzana Urbancová.

Okrem klasického behu sa pretekalo aj v nordic walkingu. Víťazný titul ME v Nordic Walkingu získal český pretekár Janek Vajčner. Medzi ženami zvíťazila Poľka Mariola Pasikowska.

Na podujatí sa rozdalo viac ako 1 000 ks účastníckych medailí s váhou takmer 350 kg. Medaile vyrobili v Juhoafrickej Republike vo fabrike, kde vyrábajú aj medaile na významné medzinárodné športové podujatia ako napr. Tour de France. Zjedlo sa vyše 300 kg ovocia a vypilo viac ako 700 l nápojov. Najviac zahraničných pretekárov bolo z Česka a Poľska.

Asi najviac prekvapil výkon Jiřího Petra – Sky&Clouds Run – Štrbské Pleso – Chata pri Popradskom plese – Ostrva – Horský hotel Sliezsky dom a späť s celkovým časom 3:53 min. Kompletné výsledky sú k dispozícii na www.pretekaj.sk.

Séria podujatí Tatry v pohybe Prestige Tour 2016 pokračuje ďalej. Najbližšie sa môžete tešiť na tieto akcie: