Prístup k horárni pod Muráňom už bez obmedzení

04.06.2016 | správy

Prístup k horárni pod Muráňom už bez obmedzení
Fotografia: Lenka Burdová
 
Tatranská Lomnica
 
Vďaka rekonštrukcii mosta ponad potok Javorinka je už prístup k horárni pod Muráňom v Javorovej doline bezproblémový. 
 
Nový most spája dva brehy potoka Javorinka, ktorý tečie Javorovou dolinou. Prechádza ním modro značkovaný turistický chodník. Lávku, ktorá slúžila ako dočasné premostenie bude v dohľadnej dobe rozobraná. Vďaka tejto rekonštrukcii sa turisti dostanú bez problémov až k Náučnej geologickej ploche Podmuráň, odkiaľ si môžu vychutnávať pohľad na Muráň a celé Vysoké Tatry. Obľúbená trasa je taktiež znova prístupná aj pre turistov so zníženou schopnosťou pohybu.

Naďalej platí, že modro značený turistický chodník, ktorý prechádza Zadnými Meďodolmi až do Kopského sedla je až do 15. júna uzavretý z dôvodu sezónnej uzávery. Rovnako je uzavretý aj zeleno značený chodník od horárne pod Muráňom, ktorý vedie Javorovou dolinou.
 
Štátne lesy TANAPu, ktoré zabezpečili túto rekonštrukciu ďakujú turistom za to, že rešpektovali obmedzenia vzniknuté v súvislosti s rekonštrukčnými prácami na turistickom chodníku ako aj sezónnu uzáveru chodníkov a prajú príjemné zážitky v tatranskej prírode v nadchádzajúcej sezóne.
 
Zdroj: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu

Mapa k článkuDiskusia