Na Štrbskom plese sa začína sezóna člnkovania

18.05.2016 | správy

Na Štrbskom plese sa začína sezóna člnkovania
Ilustračná fotografia

Vysoké Tatry

Už tento víkend budú na hladinu Štrbského plesa vypravené prvé tohtoročné člnky. Okrem toho sa môžete tešiť na znovuotvorenie ďalších letných atrakcií.

Atrakcie je možné využívať od soboty 21. mája 2016. Na plese bude k dispozícii 20 člnkov. Záujemcovia budú mať taktiež možnosť využiť služby osobného veslára. Tradičné slávnostné odomykanie hladiny Štrbského plesa prebehne v piatok, 10. júna o 10.00 hod. v prístave člnkov. Bližšie informácie nájdete na vt.sk/zazitky/letne-atrakcie/clnkovanie-na-plese

Okrem člnkovania na Štrbskom plese sú pripravené tiež atrakcie v Tatranskej Lomnici, na Skalnatom plese, v Starom Smokovci, či na Hrebienku. Milovníkov adrenalínu poteší možnosť adrenalínovej jazdy na horských kárach z medzistanice Štart v Tatranskej Lomnici. Deti sa zase zabavia na Hrebienku, kde je pre nich pripravená divoká jazda na gumenom kolese – tubing. V Starom Smokovci pri pozemnej lanovke sa najmenší môžu zahrať v Mini fun parku, kde sa vyskáču na štyroch priestranných trampolínach a zabavia na detskej šmýkačke.

Rodiny s deťmi, ktoré sa počas víkendov vyvezú lanovkou z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso a navštívia detský indoor-ový park Kamzíkovo, môžu na cestu späť využiť pohodlné horské káry od medzistanice Štart. Aj túto sezónu sa môžu deti tešiť na štyroch zvieracích kamarátov, ktorí ich budú sprevádzať Tatranskou divočinou. Brožúrka Tatranskej divočiny je tento rok po vynovení plná napínavých častí a dobrodružstiev. Počas letnej prevádzky v júni budú k dispozícii aj ďalšie atrakcie: lukostreľba, požičovňa bicyklov a kolobežiek.

Podrobné informácie o tatranských atrakciách nájdete na www.vt.sk alebo www.jasna.sk.  

Zdroj: Región Vysoké Tatry

Mapa k článkuDiskusia