K horárni pod Muráňom bude sťažený prístup

18.05.2016 | správy

K horárni pod Muráňom bude sťažený prístup
Ilustračná fotografia
 
Tatranská Lomnica
 
Z dôvodu rekonštrukcie dreveného mosta, ktorý spája dva brehy toku Javorinka bude od zajtra, 13. mája sťažený prístup k horárni pod Muráňom. Chodník značený modrou turistickou značkou zrušený nebude. Zabezpečená bude provizórna lavica v blízkosti mosta, z ktorej si turisti môžu vychutnávať výhľad na Muráň i Vysoké Tatry.
 
Dočasné provizórne riešenie nie je však vhodné pre turistov na invalidných vozíkoch. Tí však môžu až do ukončenia rekonštrukcie využívať niektorú z ostatných siedmich bezbariérových trás na území Tatranského národného parku. Viac sa dozviete na lesytanap.sk/sk/tatry-bez-barier/trasyNaďalej platí, že modro značený turistický chodník, ktorý prechádza Zadnými Meďodolmi až do Kopského sedla je až do 15. júna uzavretý z dôvodu sezónnej uzávery. Rovnako je uzavretý aj zeleno značený chodník od horárne pod Muráňom, ktorý vedie Javorovou dolinou.  
 
„Štátne lesy TANAPu, ktoré rekonštrukciu dreveného premostenia zabezpečujú, žiadajú turistov o rešpektovanie pokynov dodávateľa prác s ohľadom na vlastnú bezpečnosť. O spriechodnení nového mosta budeme turistickú verejnosť včas informovať.“
 
Zdroj: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu

Mapa k článkuDiskusia