Expozícia TANAPu po vynovení opäť otvorená

18.01.2016 | správy

Expozícia TANAPu po vynovení opäť otvorená

Fotografia: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu

Tatranská Lomnica

Nedávno sme Vás informovali, že Múzeum TANAPu bude kvôli modernizácii na krátky čas zatvorené. S radosťou Vám oznamujeme, že modernizácia bola ukončená a Múzeum je pre verejnosť od 16. novembra opäť otvorené.

Múzeum ponúkne hneď niekoľko noviniek, ktoré pripravili pracovníci Múzea TANAPu Štátnych lesov TANAPu. Okrem slovenských a latinských názvov rastlinných exponátov bude možné prečítať tiež názov v angličtine. „Na dvoch nových svetelných tabuliach predstavujeme druhy rastlín, ktoré rastú na alpínskych lúkach v Tatrách. Charakteristické pre toto spoločenstvo sú rozsiahle porasty nízkych tráv, bylín, kríčkovitých či plazivých foriem drevín, machorastov a lišajníkov“ približuje ďalšie novinky Zuzana Homolová, botanička Výskumnej stanice a Múzea TANAPu Štátnych lesov TANAPu. Ďalšou novinkou je bocianie hniezdo s mláďatami bociana bieleho a nová svetelná tabuľa, ktorá návštevníkom priblíži život kamzíkov a svišťov.

Múzeum sa špecializuje na oblasť ochrany prírody Tatranského národného parku s odborným zameraním na prezentáciu živej a neživej prírody a ľudských aktivít v tomto území.
Okrem toho plní nenahraditeľnú poznávaciu, dokumentačnú, prezentačnú a výchovno-vzdelávaciu funkciu. O všetky exponáty, ktoré v múzeu nájdete, či už z oblasti geológie, fauny a flóry, či histórie a etnografie na území Tatier, sa dennodenne starajú odborní pracovníci múzea a Výskumnej stanice.

Okrem stálej expozície ponúka múzeum pre záujemcov taktiež premietanie videofilmov či prednášky s tematikou ochrany prírody v národnom parku. Svoje miesto tu majú tiež informačné materiály o Tatranskom národnom parku, mapy, kalendáre, časopis Tatry, či pohľadnice vrátane odbornej literatúry s tematikou histórie a ochrany prírody v Tatrách.

Múzeum môžete navštíviť denne medzi 08:30 a 16:00 hod. s výnimkou obednej pauzy od 12:00 do 13:00 hod. Pre viac informácii navštívte www.lesytanap.sk, sekcia „Pre návštevníkov“. Pracovníci ŠL TANAPu sa tešia na Vašu návštevu.

Zdroj: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu

Mapa k článkuDiskusia