Otváracie hodiny Múzea TANAPu počas Veľkej noci

18.03.2016 | správy

Otváracie hodiny Múzea TANAPu počas Veľkej noci
Fotografia: ŠL TANAPu

Tatranská Lomnica

Chystáte sa obzrieť si expozíciu Tatranského národného parku počas Veľkonočných sviatkov? Čítajte ďalej, ako bude Múzeum TANAPu počas nich otvorené. 

Múzeum budete môcť navštíviť len v sobotu, 26. marca a na Veľkonočnú nedeľu, 27. marca medzi 08:30 a 12:00 hod, a následne po obednej pauze od 13:00 do 16:00 hod. Na Veľký piatok, 25. marca a na Veľkonočný pondelok, 28. marca bude expozícia zatvorená.

Múzeum Tatranského národného parku sa špecializuje na oblasť ochrany prírody Tatranského národného parku s odborným zameraním na prezentáciu živej a neživej prírody a ľudských aktivít v tomto území. Okrem toho plní nenahraditeľnú poznávaciu, dokumentačnú, prezentačnú a výchovno-vzdelávaciu funkciu. O všetky exponáty, ktoré v múzeu nájdete, či už z oblasti geológie, fauny a flóry, či histórie a etnografie na území Tatier, sa dennodenne starajú odborní pracovníci múzea a Výskumnej stanice.

Okrem stálej expozície ponúka múzeum pre záujemcov taktiež premietanie videofilmov či prednášky s tematikou ochrany prírody v národnom parku. Svoje miesto tu majú tiež informačné materiály o Tatranskom národnom parku, mapy, kalendáre, časopis Tatry, či pohľadnice vrátane odbornej literatúry s tematikou histórie a ochrany prírody v Tatrách.

Viac informácií nájdete na www.lesytanap.sk v sekcii "Pre návštevníkov".

Zdroj: Mgr. Lenka Burdová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAPu

Mapa k článkuDiskusia