Veľká noc v Novom Smokovci

22.03.2016 | správy

Veľká noc v Novom Smokovci
Fotografia: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Starý Smokovec

Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec sa počas sviatkov premenia na Veľkonočné mestečko, ktorého hlavnou atrakciou bude Veľkonočný tatranský strom s kraslicami. Chýbať nebude ani zaujímavý program.

Cieľom akcie je vyrobiť čo najviac veľkonočných kraslíc, ktoré ozdobia tatranský Veľkonočný strom a prelomiť tak doterajší rekord 834 kusov. Podujatie sa uskutoční v sobotu, 26. marca 2016 v areáli Kúpeľov Nový Smokovec. Kúpele tak pokračujú v každoročnej tradícii podujatia.

Okrem výroby kraslíc Vás čakajú tiež ukážky výroby veľkonočných aranžmánov a dekorácií, výrobkov z dreva, prútia, ovčej vlny a iných materiálov. O kultúrny program sa postará folklórny súbor Vargovčan, ľudový rozprávač Jožko Jožka a známy spevák z Repete Dušan Grúň. Podujatím bude sprevádzať moderátor Peter Lehotský už od 12:00 hod. Deti si budú môcť zajazdiť na koníkoch, vyfotografovať sa s maskotom a nechať si pomaľovať tvár. 

Nebude chýbať dobré jedlo a pitie. Pripravené sú chutné veľkonočné špeciality. Bude sa tiež súťažiť, a to v jedení halušiek a pití piva. Okrem toho sa bude žrebovať aj tombola, kde budete môcť vyhrať víkendový pobyt či iné hodnotné ceny.

Podujatie organizujú Kúpele Nový Smokovec s finančnou podporou Mesta Vysoké Tatry, primátora mesta Vysoké Tatry a s pomocou VPS Vysoké Tatry, a.s.

Mapa k článkuDiskusia