Veľká cena Slovenska bude už tradične v Tatrách

22.03.2016 | správy

Veľká cena Slovenska bude už tradične v Tatrách
Fotografia: Štrbské pleso - lyžiarske stredisko

Štrbské pleso

Tatry žijú v zime najmä obľúbeným zimným športom, ktorý má na Slovensku dlhoročnú tradíciu. Zjazdové lyžovanie bude hrať prím tentoraz na Štrbskom plese.

Veľká cena Slovenska (VCS) sa už tradične koná vo Vysokých Tatrách. Všetky doterajšie ročníky s výnimkou jedného, ktorý sa v roku 1955 konal vo Vrátnej, sa všetkých šesťdesiat odohralo práve tu. Prvé ročníky sa uskutočnili ako medzinárodné zjazdové preteky, nasledujúcich pár rokov bola VCS usporiadaná aj ako Európsky pohár a Svetový pohár. V roku 1974 sa VCS usporadúvala ako finále Svetového pohára mužov a žien. Tohtoročný 61. ročník je zaradený ako FIS pretek mužov a žien v slalome a obrovskom slalome.

Podujatie bude prebiehať od 12. do 13. marca 2016 v lyžiarskom stredisku Štrbské Pleso na zjazdovke Furkota Solisko.

Doterajších šesťdesiat ročníkov VCS sa podieľalo nielen na histórii slovenského lyžiarskeho športu, ale aj na histórii samotných Vysokých Tatier. Lyžovanie patrí medzi športy, ktoré sú späté s prírodou, utužuje naše zdravie a tiež spája národy v čestnom súťažení. Slovensko ako krajina s dlhoročnou lyžiarskou tradíciou, ktorá patrí tiež medzi zakladateľov medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS, má výborné podmienky pre rozvoj tohto športu. 

Veríme, že tento rok sa v súťaži stretnú tí najlepší mladí lyžiari a lyžiarky z celej Európy, ktorým budú organizátormi vytvorené tie najlepšie podmienky.


Viac informácií a program pretekov nájdete na regiontatry.sk.  
 
Zdroj: Región Vysoké Tatry

Mapa k článkuDiskusia