V Jasnej sa zišli freerideri z celého sveta

02.01.2017 | správy

Fotografia: Jasná Nízke Tatry

Nízke Tatry - Jasná

Tento víkend bolo lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry dejiskom štvorhviezdičkových freeridových pretekov v lyžovaní a snowboardingu pod názvom CGC JASNÁ ADRENALÍN, ktoré prinieslo milovníkom adrenalínu nevšedný zážitok.

Od piatku 26. februára až do nedele 28. februára patrili svahy v najkrajších slovenských žľaboch 77 pretekárom zo 16 krajín sveta. Tí brázdili vysoko exponované svahy vo freeridovej zóne č. 3 na severnej strane Chopku v Lukovej doline v nadmorskej výške 2 002 m n. m. Cieľ trate bol v nadmorskej výške 1 607 m n. m. Pretekári prekonávali 400 metrové prevýšenie, pričom trate mali sklon od 35 do 53 stupňov. Ich jazda bola sprevádzaná rôznymi skokmi, saltami či otočkami, ktoré dodali správnu dávku adrenalínu.

Kráľmi snowboardu sa stali Rakúšania Manuela Mandl a Thomas Feurstein, na lyžiach zvíťazili Anne Smoothy z Nového Zélandu a Maëlo Ollivier z Francúzska.

Akcia bola sprevádzaná zaujímavým programom vo freeridovej dedine. V sobotu sa na Bielej púti konali tiež netradičné freestylové preteky v sánkovaní. Záujemcovia si mohli otestovať špičkové freeridové lyže. Celé podujatie bolo tiež sprostredkované divákom prostredníctvom priameho prenosu.

Po tomto úspešnom podujatí sa môžeme tešiť na ďalšiu významnú lyžiarsku udalosť, a to Svetový pohár, ktorý sa uskutoční v Jasnej už budúci víkend.