Zimná bežecká séria už pozná všetkých víťazov

22.03.2016 | správy

Zimná bežecká séria už pozná všetkých víťazov

Fotografia: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Horný Smokovec


Minulý víkend sa v Hornom Smokovci uskutočnilo posledné 4. kolo Zimnej bežeckej série 2015 - 2016. Po štyroch sériách sú známi koneční víťazi.

Séria patrí do skupiny podujatí "Tatry v pohybe", ktoré organizuje Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry v spolupráci so športovými organizáciami a klubmi v Tatrách. Tentokrát sa bežalo v Hornom Smokovci od Grand Hotela Bellevue na najvyššie položenú Kalváriu v strednej Európe. Túto netradičnú Krížovú cestu vytvorili slovenskí a poľskí umelci ako poctu našim veľhorám. Celková dĺžka zdolanej trate bola 7,6 km. Súťažili klasickí bežci i nordic walkeri, ktorí okruh museli zvládnuť dvakrát.

Najlepším bežcom sa stal Pavol Orolín, minuloročný bežecký kráľ Tatier a Patrícia Puklová – Gánovská, známa slovenská vytrvalkyňa. V nordic walkingu boli najlepší medzi mužmi Jozef Šoltés a spomedzi žien Jiřina Šerfelová. Celkovými víťazmi bežeckej série, ktorá preverila schopnosti bežcov na celkovo 4 tatranských okruhoch sa stali Daniel Kraviansky z Košíc a Tímea Mihoková z Batizoviec.

Najbližšie podujatie pod hlavičkou "Tatry v pohybe" môžete očakávať už nadchádzajúci víkend 20. februára, kedy skialpinisti a bežkári vybehnú z Tatranskej Polianky k Sliezskemu domu. Koncom mesiaca sa zase na Štrbskom Plese uskutočnia bežkárske preteky "Štrbské bežky" pod záštitou členov z kapely No Name. Beh bude hrať hlavnú úlohu aj v máji v rámci bodovanej série PRESTIGE TOUR, ktorá začne 7. mája v Starom Smokovci a bude pozostávať z piatich bežeckých pretekov rôznej dĺžky a obtiažnosti. Účastníci sa môžu tešiť na jedinečnú zberateľskú kolekciu medailí, z ktorých si budú môcť vyskladať panorámu Tatier.

Viac informácií o bežeckej sérii nájdete na www.sporttatry.sk.
Viac o Tatrách v pohybe si prečítate na www.tatryvpohybe.sk.

Zdroj: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Starý Smokovec

Mapa k článkuDiskusia