Bežkárske preteky na Štrbskom plese s NO NAME!

22.03.2016 | správy

Bežkárske preteky na Štrbskom plese s NO NAME!
Ilustračná fotografia

Štrbské Pleso

Posledná februárová nedeľa sa v Tatrách bude niesť v znamení bežkovania. Miestom konania bude areál FIS na Štrbskom Plese.

Verejné preteky v behu na lyžiach sa uskutočnia na Štrbskom Plese už túto nedeľu 28. februára 2016. Podujatie sa koná pod záštitou bratov Igora a Ivana Timkovcov z obľúbenej populárnej kapely NO NAME. Jedná sa už o tretí ročník pretekov, ktoré patria pod sériu športových podujatí "Tatry v pohybe". V minulosti sa preteky konali súbežne s Majstrovstvami Slovenskej republiky v behu na lyžiach, tentokrát sa však konajú samostatne, aby si príjemnú atmosféru bežiek mohli vychutnať všetci zúčastnení.

Súčasťou pretekov bude aj prekážková trať zaradená do projektu FIS SnowKidz a detské lyže pre najmenších. Pretekať budú aj samotní členovia skupiny! Mená víťazov sa zapíšu na putovné Štrbské bežky.

Príležitosť dostanú aj malé deti, ktoré si budú môcť vyskúšať detské bežky. Žiaci si budú môcť v rámci SnowKidz šprintu vyskúšať jazdu cez rôzne prekážky, juniorov, dospelých a veteránov zase čakajú preteky na 2 kilometre a 5 kilometrov voľným štýlom. Pre pretekárov sú pripravené profesionálne upravené bežecké trate, ktoré pred rokom poslúžili Svetovej zimnej Univerziáde.

O zábavu sa postará východniarska hudobná skupina Traky. Pre divákov je pirpravená tiež zaujímavá tombola.
             
PROGRAM:

09:00 – 10:30  Prezentácia pretekárov
11:00 – 12:00  Cross country cross - 400 m prekážková trať
od 12:00            Štart na 5 km a 2 km - voľný spôsob

Viac informácií nájdete na www.tatryvpohybe.sk alebo na www.skstrba.sk, kde sa môžete rovno zaregistrovať.

Vrcholom tohtoročnej bežkárskej sezóny budú následne 12. a 13. marca 2016 Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach, ktoré budú zároveň pretekmi olympijských nádejí z krajín V4.

Mapa k článkuDiskusia