O čom sa dočítate v najnovšom čísle časopisu TATRY?

22.03.2016 | správy

O čom sa dočítate v najnovšom čísle časopisu TATRY?
Fotografia: redakcia časopisu TATRY

Tatranská Lomnica

Prvé tohtoročné číslo dvojmesačníka TATRY je už v predaji. Čítajte ďalej, aké zaujímavé témy sú pre Vás pripravené.

Hoci sme si už na výkyvy počasia celkom zvykli, uplynulý rok bol z tohto pohľadu extrémny. Aké dopady to malo na tatranskú prírodu, čítajte na str. 5.

Ako môže hrubá vrstva snehu zničiť prístrešky a mostíky na turistických chodníkoch a prečo musí ísť preč, objasní redaktorka Lenka Burdová.

Tatry na starých pohľadniciach majú pre milovníkov Tatier neopakovateľné čaro. Aké zložité muselo byť na začiatku minulého storočia obrázok vyrobiť, sa dozviete v článku o Múzeu tatranskej kinematografie a fotografie.

Časopis TATRY vyspovedal tiež jedného z najčítanejších slovenských blogerov a odhalil prekvapenia lišajníkov. Dozviete sa viac o obľúbenom športovom podujatí Tatry v pohybe, ale aj o neustálom klčovaní našich vzácnych lesov a tatranských plánoch starostlivosti o les.

Astronóm Vojtech Rušin predstaví knihu eXtrémy. Prečítate si o známom novinárovi, reportérovi, ale aj cestovateľovi, diplomatovi a spisovateľovi Janovi Havlasovi, ktorý písal o Tatrách a tiež o známom horolezcovi Jurajovi Majerovi z Vyšných Hágov, ktorý okúsil aj Himaláje. Predstavia sa ďalší umelci spätí s Tatrami a opäť sa pozrieme na Tatry z chodníka, tentokrát do Tichej doliny.

Téma lavína je v tomto ročnom období celkom aktuálna. Viac o nej a o ďalších zaujímavých témach čítajte v najnovšom čísle TATIER.

Časopis TATRY vydávajú už od roku 1962 Štátne lesy TANAPu. Kúpiť si ho môžete raz za 2 mesiace v ktoromkoľvek novinovom stánku na celom Slovensku za 1,50 € alebo predplatiť na rok za špeciálnu cenu 1,10 € za výtlačok. Viac na lesytanap.sk

Zdroj: Mgr. Lenka Burdová, vedúca redaktorka časopisu TATRY

Mapa k článkuDiskusia