Už tento víkend je v Tatrách VERTICAL GRAND TOUR

22.03.2016 | správy

Už tento víkend je v Tatrách VERTICAL GRAND TOUR

Ilustračná fotografia

Vysoké Tatry


Už túto sobotu, 16. januára 2016, za svetla čeloviek vybehnú do kopca po zjazdovke v Tatranskej Lomnici bežci, skialpinisti či bežkári.

Podujatie je súčasťou série podujatí TATRY V POHYBE, ktoré je určené pre všetkých milovníkov aktívneho životného štýlu.
Celú sériu podujatí zastrešuje Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, ktorému sa každým rokom darí priniesť do podujatia niečo nové a zaujímavé.

VERTICAL GRAND TOUR je nasledovníkom populárnych skialpinistických pretekov SKIALP GRAND TOUR, ktoré od roku 2011 pravidelne organizuje Sportcentrum GALFY. Na rozdiel od SKIALP GRAND TOUR sa na štart pretekov postavia nielen skialpinisti, ale zmerať si s nimi sily budú môcť aj bežci a bežkári. Rozlúskneme tým nekonečné debaty, kto je rýchlejší “, hovorí Róbert Gálfy, riaditeľ pretekov.

Atraktivitu pretekov zvyšuje tiež fakt, že sa bude behať za tmy, preto musí mať každý pretekár povinne so sebou čelovku. Trasa povedie z Tatranskej Lomnice až na Skalnaté pleso po zjazdovke, pričom jej celková dĺžka je 4,5 km a
celkové prevýšenie 880 m. Na trase budú dva kontrolné body, na ktoré sa musia pretekári dostaviť v určenom časovom limite. Preteky budú zaujímavejšie aj vďaka svetelným inštaláciám LEDECO, ktoré budú pretekárov smerovať do cieľa.

Tí, ktorí si netrúfajú na celú trasu, budú zdolávať 3 km úsek len po medzistanicu lanovky „Štart“. Súťažiť tak budú v rámci 3. kola Zimnej bežeckej série, ktorá štartuje spoločne s GRAND TOUR.

Diváci a fanúšikovia si budú môcť zakúpiť zvýhodnený obojsmerný lístok na lanovku z Lomnice až na Skalnaté pleso v cene 15 €.


Zdroj: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Starý Smokovec

Mapa k článkuDiskusia