Nové trasy v Bachledovej pre milovníkov severskej chôdze

29.06.2017 | správy

Nové trasy v Bachledovej pre milovníkov severskej chôdze
Fotografia: BACHLEDKA Ski & Sun

Bachledová dolina

Priaznivci tohto, na Slovensku čoraz populárnejšieho športu, sa môžu tešiť na nové trasy v Bachledovej doline a Jezersku, ktoré pribudli tento mesiac. Dĺžka trás je vyše 20 km.

Pre svoju nenáročnosť je nordic walking obľúbený najmä u seniorov a dostupný aj pre ľudí s nadváhou či ochoreniami pohybového aparátu. Zapájame pri ňom až 90% svalov. Oproti klasickej chôdzi sú viac zapájané aj svaly chrbta a rúk, čím sa automaticky odľahčia inak často namáhané kĺby a svaly na nohách. Najväčšou devízou tohto športu je určite pohyb na čerstvom vzduchu v krásnej prírode.

Nordic walkeri budú môcť odteraz využívať v okolí Bachledovej doliny a Jezerska tri nové trasy v dĺžke 5, 6,5 a 11 km. K nim by budúci rok mali pribudnúť aj ďalšie. Trasy vedú prírodným prostredím Spišskej Magury s nádhernými výhľadmi na Belianske Tatry aj Pieniny. Chodník vedie nielen miestnou faunou a flórou, ale aj okolo rôznych zaujímavých miest ako Jezerské jazero, vyhliadková veža, hrebeň Spišskej Magury či ľudovou architektúrou obce Jezersko.

O vznik nových trás sa postaralo horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun v spolupráci s firmou HUSKY, ktorá poskytla turistické palice, ktoré si návštevníci môžu požičať v Infocentre v Bachledovej doline alebo v Penzióne SKI Jezersko v Jezersku. Začiatočníkom je k dispozícii vyškolený personál, ktorý ochotne vysvetlí základné princípy chôdze s palicami a predstaví trasy. V infocentre a rôznych ubytovacích zariadeniach nájdete aj mapky chodníkov. Bližšie informácie nájdete aj v letáku

Stredisko verí, že nové trasy získajú pre tento šport dalších fanúšikov a zároveň namotivujú ľudí k spoznávaniu krás miestnej prírody. V stredisku na vás čaká okrem spomenutých chodníkov aj najdlhšia bobová dráha v Tatrách, 14 metrov vysoká vyhliadková veža, detský náučný chodník, discgolfové ihrisko či dobrodružná pátračská hra. Stačí len prísť.
 
Zdroj: Martina Múdra, Marketingový špecialista, BACHLEDKA Ski & Sun

Mapa k článkuDiskusia