Obmedzenie na turistickom chodníku v Západných Tatrách

18.04.2017 | správy

Obmedzenie na turistickom chodníku v Západných Tatrách
Ilustračná fotografia

Tatranská Lomnica

Hlboká dolina a dolina Parichvost v liptovskej časti Západných Tatier sú momentálne pre návštevníkov príchodiacich po značkovaných turistických chodníkoch vedúcich z Jaloveckej doliny uzavreté.

Dôvodom sú neprístupné mosty za rázcestím pod Lyscom, ktoré sú po zime značne poškodené. O obmedzení a nebezpečenstve pohybu na tomto území Vas priamo v teréne upozornia aj informačné tabule, umiestnené na začiatku Jaloveckej doliny, odkiaľ vedie turistická trasa do Baníkovského sedla a na vrchol Salatín, ako aj v opačnom smere, z oravskej strany Tatier. Topiaci sa sneh zapríčinil vysoký stav vody v Jaloveckom potoku, čo v úseku so zničenými premosteniami môže byt životu nebezpečné.

ŠL TANAPu zároveň informujú, že chodník v Javorovej doline, ktorého časť bola v dôsledku vetrovej kalamity zo začiatku marca uzavretá, je opäť priechodný. Cesta od budovy ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u v Tatranskej Javorine až k Náučnej geologickej ploche Podmuráň je tak pre návštevníkov prístupná už bez obmedzení.

Všetky aktuálne informácie o uzáverách, ich presmerovaniach a aktuálnych stavoch turistických chodníkov nájdete na www.lesytanap.sk/aktuality.

Zdroj: Štátne lesy TANAPu

Mapa k článkuDiskusia