Ako dopadli Slováci na tohtoročnom Venerovského memoriáli?

24.03.2017 | správy

Ilustračná fotografia

Tatranská Lomnica

Víťazi tohtoročného Venerovského memoriálu - lyžiarskych pretekov lesníkov, sú už jasní. Absolútnym víťazom sa stal lesník zo Slovenska.

Absolútnym šampiónom a Majstrom lesníkom 53. ročníka Venerovského memoriálu sa stal Ľubomír Machyniak z Lesov SR, š.p. Banská Bystrica. Ako druhý sa umiestnil Lukáš Olejár zo Štátnych lesov TANAP-u a tretím bol jeho kolega Marek Hudáček.

Najrýchlejšou spomedzi ženskej kategórie a Majsterkou lesníčkou Slovenska sa stala Andrea Machyniaková z Lesov SR, š.p. Banská Bystrica. Na druhom mieste skončila Danka Kráľová taktiež z Banskej Bystrice a ako tretia sa umiestnila Jana Herchlová z Mestského podniku lesov Medzev s.r.o.

Pretekári súťažili v behu na lyžiach v kombinácii so streľbou zo vzduchovky a v obrovskom slalome. Súťažilo sa v piatich mužských kategóriách a v troch ženských kategóriách podľa veku. Na štart sa postavilo 105 lesníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Ukrajina sa tento rok pretekov nezúčastnila. Slováci boli úspešní najmä v najmladšej mužskej kategórii do 35 rokov, kde obsadili prvých päť miest. Všetci piati boli zástupcami Štátnych lesov TANAP-u, ktoré boli usporiadateľmi podujatia.

Lukáš Olejár zo Štátnych lesov TANAPu okrem toho tento rok už stihol vybojovať aj zlatú medailu v behu na lyžiach voľným štýlom a striebornú medailu v behu na lyžiach klasickým spôsobom na 49. Európskych majstrovstvách lesníkov lyžiarov EFNS 2017, ktoré sa konali v Lotyšsku.

Venerovského memoriál sa koná už od roku 1947. Jeho základnou myšlienkou je prezentácia práce lesníkov, ktorí v zimných podmienkach pri výkone svojho povolania v lese musia zvládať aj pohyb na lyžiach.

Zdroj: ŠL TANAP