Uzavretie chodníka v Javorovej doline

13.03.2017 | správy

Uzavretie chodníka v Javorovej doline
Fotografia: Michal Klajban

Tatranská Lomnica

Z dôvodu víchrice v noci zo 4. na 5. marca bolo nutné uzavrieť časť turistického chodníka, ktorý vedie od budovy ochranného obvodu v Tatranskej Javorine k Náučnej geologickej ploche Podmuráň.

Ústie Javorovej doliny je východiskom pre túry do Javorovej doliny a Zadných Meďodolov. Turistov na dočasné obmedzenie upozornia informačné tabule priamo v teréne.
 
„V tomto období sa na obidva turistické chodníky podľa Návštevného poriadku TANAP-u vzťahuje sezónna uzávera a sú od horárne Podmuráň uzavreté. Pre zvýšený pohyb mechanizmov v tejto lokalite sme však boli vzhľadom na bezpečnosť návštevníkov nútení pristúpiť k uzatvoreniu aj zvyšnej, približne dvojkilometrovej časti turistického chodníka z Tatranskej Javoriny po horáreň Podmuráň, na ktorú sa sezónna uzávera nevzťahuje,“ informoval námestník riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u Maroš Petrík.

Štátne lesy TANAP-u zároveň upozorňujú návštevníkov Tatranského národného parku a zároveň aj žiadajú, aby boli v týchto dňoch zvlášť opatrní pri pohybe po turistických chodníkoch, keďže na niektorých miestach sa môžu ešte stále nachádzať vetrom vyvrátené stromy. „Všetky turistické chodníky postupne prechádzame a následky vetrovej kalamity priebežne odstraňujeme, aby sme zabezpečili najmä prístup záchranných zložiek do dolín pre prípad vzniku úrazov v horolezeckom teréne,“ dopĺňa Maroš Petrík.

Víchrica zlomila celkovo 9760 stromov. O celkových škodách informovala počas dnešného dňa priamo na mieste udalosti ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a riaditeľ Štátnych lesov TANAP-u Peter Líška. Tlačovú správu nájdete na www.mpsr.sk.

Zdroj: Štátne lesy TANAPu

Mapa k článkuDiskusia