Fanúškovia bežeckého lyžovania sa stretli na Štrbskom Plese

22.02.2017 | správy

Fanúškovia bežeckého lyžovania sa stretli na Štrbskom Plese
Fotografia: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Okrem bežiek samotných boli určite veľkým lákadlom aj členovia populárnej hudobnej skupiny No Name. Športové podujatie sa už po štvrtý krát konalo práve pod ich záštitou.

Tento rok sa organizátori tešili naozaj vysokej účasti. V nedeľu 19. februára 2017 vyštartovalo na Štrbskom Plese celkovo 340 pretekárov. Počet účastníkov tak oproti minulému ročníku stúpol o vyše 100 pretekárov. Tí sa spolu s divákmi a hudobno-zábavnou skupinou Traky postarali o skvelú atmosféru. Pretekári mali zabezpečený bufet, servis aj požičovňu lyží. Najmenšie deti si mohli vyskúšať detské bežky a odfotiť sa s maskotmi, s medveďom Štrbkom a dvoma svišťami.

Pretekalo sa na viacerých okruhoch. Detskí pretekári bežali krátky šprintérsky okruh s prekážkami Snow Kidz Cross country sprint. Tí mladší súťažili na 500 metrovej trati a tí starší na 800 metrovej trati s ôsmimi prekážkami - slalomovými tyčami, rôznymi obrátkami či preskokmi. Okruh z celkovo 153 pretekárov najlepšie zdolali Michal Malák a Laura Prílohová.

Dospelí pretekári štartovali na hromadných štartoch na 2 km a 5 km voľnou technikou. Pretekalo sa na homologizovaných okruhoch, na ktorých sa súťaží aj na medzinárodných pretekoch. Na dvojkilometrovej trati pretekalo spolu 85 bežkárov, z ktorých najrýchlejší boli Martin Mlynár z ŠKP Vysoké Tatry (5:44,4) a Ema Kapustová z Klubu biatlonu Revúca (06:36,1). Na päťkilometrovej trati boli z celkovo 103 pretekárov najúspešnejšími pretekármi Michal Jurčo zo SKI Team Štrbské Pleso (12:01,4) a Eva Lehotská z KBL Martin (16:22,7). Túto trať absolvovali aj Igor a Ivan Timkovci z No Name. Tí v závere pretekov už tradične odovzdali víťazom ceny spolu s bronzovým medailistom zo ZOH 2010 vo Vancouveri Pavlom Hurajtom a riaditeľom pretekov Matúšom Jančíkom.

Obľúbené podujatie organizuje Športový klub Štrba, obec Štrba, Oblastná organizácia cestovného ruchu, Región Vysoké Tatry a Areál bežeckého lyžovania SNOW Štrbské Pleso. Štrbské bežky sú zároveň súčasťou podujatí Tatry v pohybe. Organizátori už teraz pozývajú všetkých bežkárov na piaty ročník, ktorý sa uskutoční budúci rok.

Zdroj: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Mapa k článkuDiskusia