TATRANSKÝ DEŇ DETÍ & RAJEC HIGH TATRAS NIGHT RUN 2016

03. 6. 2016 - 04. 6. 2016 | Štrbské Pleso

TATRANSKÝ DEŇ DETÍ & RAJEC HIGH TATRAS NIGHT RUN 2016
Začiatkom júna sa na Štrbskom Plese uskutočnia bežecké preteky pre dospelých aj deti.

Pôjde o dva druhy pretekov v dvoch termínoch:

Piatok 3. júna 2016 od 19:00 hod. - VEČERNÝ BEH PRE DETI – „NOČNÍČEK“

Deti budú bežať po skrátených úsekoch od starej hospodárskej budovy pri Štrbskom Plese a štartovať budú postupne podľa vekových kategórií, približne v 10 minútových časových intervaloch, samostatne chlapci a dievčatá. Každé dieťa dostane po dobehnutí do cieľa účastnícku medailu.

Sobota 4. júna 2016 od 19:00 hod. - RAJEC HIGH TATRAS NIGHT RUN 2016 

Trasa sobotnajšieho behu má 8 km. Každý účastník dostane jedinečnú účastnícku medailu. Víťazi získajú aj vecné ceny.

Popis trate:

Preteky štartujú na hlavnej ceste pri parkovisku nad "turistickou ubytovňou", odtiaľ sa beží smerom k Hotelu FIS a športovému areálu. Cez bežecký štadión pokračuje trasa po bežeckých chodníkoch k Štrbskému plesu, kde bočí doprava a následne pokračuje po chodníku popri plese, až poza Grand Hotel Kempinski (z južnej strany ďalej od plesa), odkiaľ sa napojí opäť na hlavnú cestu, odkiaľ sa beží nadol smerom k Novému Štrbskému plesu. Po prebehnutí popod železničný most trasa smeruje doprava, pobeží sa popri plese až pred Hotel Baník, od ktorého pokračuje na hlavnú cestu, po ktorej sa beží nahor naspäť ku Grand Hotel Kempinski (pobeží sa pred hotelom po chodníku zo strany plesa). Následne sa ešte absolvuje jedno kolo okolo Štrbského plesa. Návrat je do priestoru parkoviska na hlavnej ceste, kde bude aj cieľ pretekov.


V sobotu, 4. júna 2016 sa od 15:00 do 17:00 hod. uskutoční v bežeckom areáli tiež tohtoročná novinka - Tatranská korida. Tá sa bude bežať po okruhu dlhom 500 m, kde v každom kole budú poslední dvaja pretekári stiahnutí z trate pretekov a o víťazovi sa rozhodne v posledných dvoch kolách, ktoré pobežia spoločne všetci, ktorí nebudú dovtedy z trate stiahnutí.

Okrem toho je pripravený tiež pestrý program pre deti aj dospelých. Deti sa môžu tešiť na ukážky zásahov policajného a hasičského zboru, či špeciálne športové zóny. O zábavu sa postará aj populárna skupina Kandráčovci a známe tváre z televízie JOJ. Podujatie otvorí starosta obce Štrba, Michal Sýkora, moderátorom programu bude Roman Juraško. 


Propozície k pretekom a všetky potrebné informácie nájdete na rajec_high_tatras_night_run/propozicie. Registrovať sa môžete na RAJEC HIGH TATRAS NIGHT RUN 2016 a na VEČERNÝ BEH PRE DETI – „NOČNÍČEK“.


Diskusia