Štrbské bežky

19. 2. 2017 - 19. 2. 2017 | Trate FIS, Štrbské Pleso

Štrbské bežky
Preteky sú vhodné pre fanúšikov bežeckého lyžovania všetkých vekových kategórií. Podujatie je pod záštitou hudobnej skupiny NO NAME. Hlavné disciplíny sú 2 km a 5 km voľne s hromadným štartom na homologizovaných tratiach FIS na Štrbskom Plese a pripravená bude aj prekážková trať pre kros šprint.

Vychutnajte si profesionálne trate a príďte sa zabaviť a zapretekať si na verejné preteky v behu na lyžiach. 19. februára 2017 sa na Štrbskom Plese uskutoční už štvrtý ročník podujatia Štrbské bežky. Podujatie je pod záštitou Ivana a Igora Timkovcov z hudobnej skupiny No Name, ktorí sa opäť postavia na štart.

Pre všetkých bežkárov bude pripravený dvoj a päť kilometrový okruh. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom a pripravená bude aj klasická stopa. Mená najrýchlejších pretekárov budú zapísané na putovné Štrbské bežky.

Pre žiakov bude pripravená 500 metrová prekážková trať SnowKidz cross šprint s intervalovým štartom. Kros šprint si môžu vyskúšať aj všetci prihlásení pretekári na verejné preteky.

Najmenšie deti si môžu vyskúšať detské bežky a atmosféru spestrí hudobný koncert. V športovom areáli je k dispozícii stan s občerstvením, lyžiarsky servis a požičovňa lyží. Všetci účastníci sú zapojený aj do tomboly.


Diskusia