EĽRO Kežmarok 2017

07. 7. 2017 - 07. 7. 2017 | Kežmarské námestie, Kežmarok

EĽRO Kežmarok 2017
MILÍ PRIATELIA MESTA KEŽMAROK,

milovníci histórie, kultúry a ľudových tradícií, milí priaznivci letných festivalov.

Už teraz Vás pozývame vás na ďalší ročník EĽRO, ktorý sa bude konať v dňoch 7. – 9. júla 2017.Pozývame Vás do mesta, ktorého história sa začala písať dávno predtým, než mu boli v roku 1269 udelené Belom IV. mestské práva. Už tradične sa tu počas druhého júlového víkendu uskutoční najväčší a prvý festival svojho druhu v Európe pod názvom EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO.

Vždy počas druhého júlového týždňa sa na tri dni Kežmarok premení na trh remesiel. Podujatiu predchádza historický sprievod mestom a slávnostné otvorenie ako za dávnych čias zabezpečuje trhový richtár s mešťanostami. Úlohou šermiarov je potom dobyť hradby a bránu, ktorá v tieto dni zdobí námestie a je vstupnou bránou do areálu. Vyše sedemdesiat dobových stánkov pre remeselníkov, hrad, jeho nádvorie a architektúra meštianskych domov na hradnom a hlavnom námestí dotvárajú vzácne prostredie a neobyčajnú atmosféru.

Bohatý trojdňový program v historickom centre Kežmarku je už tradične cieľom stretnutí nielen remeselníkov, šermiarov, domácich a zahraničných folklórnych skupín, ale i hercov, milovníkov vážnej i modernej hudby, sokoliarov, vzácnych hostí. Ľudí z blízkeho i vzdialeného okolia, ktorí náš festival navštevujú pravidelne niekoľko rokov, alebo ktorí prichádzajú po prvý raz, aby na jednom mieste našli všetko, čím sa môžu súčasné i predošlé generácie pochváliť, alebo to, čo je dnes niekedy len spomienkou na zašlú slávu našich predkov.

Vstupné v predpredaji : 8€/3dni - dospelá osoba
Vstupné na mieste : 10€/3 dni dospelá osoba
5€/3 dni deti nad 140cm - 18 rokov
0€- deti do 140cm


Diskusia