31. ročník bežeckej štafety

29. 5. 2016 - 29. 5. 2016 | Športový štadión ŠK Štrba

V nedeľu 29. mája 2016 sa na Športovom štadióne ŠK Štrba uskutoční už 31. ročník bežeckej štafety na 100x1000 metrov, ktorý je už tradične súčasťou Dňa detí a športu a patrí do kalendára podujatí pod hlavičkou Tatry v pohybe a tiež do celosvetovej kampane MOVE Week.

Podujatia sa pravidelne zúčastňujú olympionici a známe športové osobnosti. ktorí vyštartujú ako prví už o 8:30 hod. na trať dlhú asi 1000 m okolo futbalového ihriska. Medzi nimi budú Ľubomír Moravčík, Zuzana Stromková, Tomáš Vaverčák, Katarína Šimoňáková, Ján Mikuš, Janka Gantnerová ml., Rastislav Václav a Martin Krempaský. Následne prevezmú štafetu všetci prihlásení účastníci.

Odmenou za odbehnutie štafety je účastnícky list s fotografiami zúčastnených olympionikov a drobná odmena. Odmenené budú aj všetky zúčastnené rodiny. Účasť je zdarma a registrácia prebehne pred odbehnutím štafety. Prihlásiť sa môžu najmenšie deti ako aj skúsení starší bežci.

Žiaci budú súťažiť aj vo futbale. Odohrajú sa turnaje medzi okolitými základnými školami a detskými domovami a budú sa tiež kopať jedenástky. Okrem toho budú pre deti pripravené trampolíny. Zaskákať si budú môcť s Jumping Poprad pod vedením skúsenej inštruktorky Ivety Garbinskej. Medzi 10:00 a 12:00 hod. budú pripravené rôzne súťaže a atrakcie. Záujemcovia o nordic walking budú mať príležitosť zoznámiť sa s technikou severskej chôdze vďaka inštruktorkám ŠK Štrba a Slovenskej asociácie Nordic Walking. 

Organizátormi štafety sú rozhodcovia ŠK Štrba, Olympijský klub Vysoké Tatry a Základná škola v Štrbe. Podujatie podporili tiež pracovníci a predstavitelia obce Štrba. 

Štafety sa už zúčastnili osobnosti ako Pavol Hurajt, držiteľ bronzovej medaily z OH vo Vancouveri, Miroslav Jambor, držiteľ medaily v stolnom tenise z Paraolympijských OH v Londýne, Martin Bajčičák, Jerguš Bača, Michal Handzuš, Petra Vlhová a mnoho ďalších. Od roku 2010 sú pravidelnými účastníkmi štafety aj deti z detských domovov z Liptova.

V dňoch 23.­ - 29. mája 2016 sa uskutoční európska kampaň MOVE Week/Týždeň v pohybe, ktorá je zameraná na rozvoj fyzických aktivít. Vyhlasuje ju Medzinárodná asociácia športu a kultúry (ISCA). Jej cieľom je zapojiť do roku 2020 do športu a fyzických aktivít viac ako 100 miliónov Európanov. Medzi ambasádormi projektu je aj riaditeľka ZŠ Štrba a olympionička zo Štrby Ľubomíra Iľanovská. Ich snahou je zapájať ľudí do fyzickej aktivity a budovať v nich vzťah k športu a pravidelnému pohybu.

Viac info na regiontatry, skstrba.sk/preteky a na facebook-u.Diskusia