Svište na Plese 2016

27. 8. 2016 - 28. 8. 2016 | Štrbské Pleso

Svište na Plese 2016
Prichádza 6. ročník podujatia SVIŠTE NA PLESE - dobrodružná rodinná súťaž, ktorá sa uskutoční počas posledného augustového víkendu 27. - 28. augusta 2016 na Štrbskom Plese.

Poduajtie je plné zaujímavého programu, zameraného na podporu športových, dobrodružných ale aj edukatívnych aktivít. Jeho účasťou je 20 zaujímavých športovo – vedomostných stanovíšť, veľké tatranské scrabble, rôzne dobrodružstvá, či testovanie svištích zmyslov. Časť týchto súťaží v rámci podujatia bude prebiehať na svahu Interski pri údolnej stanici lanovky, kde bude sústredených 15 stanovíšť, a časť pri hornej stanici lanovky na Solisku v nadmorskej výške 1.840 m n. m., kde na deti čaká ďalších 5 stanovíšť.

Registrácia na podujatie Svište na Plese začína v amfiteátri v bežeckom areáli oba dni už od 9:00 hod, štart súťaží je plánovaný na 9:30 hod., pričom jednotlivé stanovištia bude možné absolvovať v sobotu 27. augusta do 14:30 hod. a v nedeľu do 13:30 hod. Na sobotu je okrem súťaží pripravené pre deti aj premietanie tatranského letného kina v amfiteátri v areáli bežeckých tratí.

Pre všetky deti, ktorým sa podarí absolvovať aspoň 10 stanovíšť, je pripravený darček a zároveň deti (vo veku 6-12 rokov), ktoré absolvujú všetkých 20 stanovíšť, získavajú skipas na december 2016. Do súťaže sa vedomostne však môže zapojiť aj celá rodina a to cez súťaž v skladaní slov z písmen scrabble, v rámci ktorej na víťaza (ktorý postaví slovo s najvyššou bodovou hodnotou) čaká fantastický stan Husky.

Pri absolvovaní aspoň 10 stanovíšť majú deti možnosť zapojiť sa zároveň do tomboly, kde sa okrem vecných cien bude žrebovať aj jedinečný zážitok a to pohľad na Štrbské Pleso z balóna.

Bližšie informácie nájdete na http://regiontatry.sk/sk/sviste-na-strbskom-plese-sa-uz-tesia-na-vsetky-prazdninujuce-deti/


Diskusia