Rozprávky na hrade

29. 5. 2017 - 01. 6. 2017 | Kežmarský hrad, Kežmarok

Rozprávky na hrade
KEDY:
od 29. mája 2017 do 1. júna 2017 (pondelok - štvrtok)
v jednotlivých vstupoch od 8:00 do cca 16:00 (podľa obsadenosti posledných vstupov)

KDE:
Kežmarský hrad, rozprávka sa odohráva v expozíciách hradu, v interiéri.

AKO:
vstupy sú každých 20 minút s maximálnym počtom cca 45 detí v jednej skupine.

VSTUPNÉ:
dospelí 6,00 €
deti ZŠ a študenti 4,00 €
deti MŠ 3,00 €
prijímame aj platby kultúrnymi poukazmi.

ROZPRÁVKA 2017

ČAROVNÁ FLAUTA

Ilustračná snímka z dávnejšie odohranej rozprávky na Kežmarskom hrade.Novou rozprávkou v priestoroch kežmarského hradu chceme trošku spochybniť okrídlenú vetu „všetko už bolo", pretože operný príbeh v expozícii kežmarského hradu sme ešte naozaj nehrali.

Nepôjde o operu – oslovil nás originálny a inšpiratívny príbeh, ktorý je už viac ako 200 rokov v programe operných domov po celom svete. Libreto Emanuela Schikanedera, ktoré napísal pre Wolfganga Amadea Mozarta, sme prepísali do podoby divadelného textu a inscenujeme ho priamo v expozícii hradu.

Diváci sa tak stanú svedkami zápasu princa Tamina s hadom, i s úkladmi Kráľovnej noci. Tamino s veselým lovcom vtákov Papagenom sa vydajú oslobodiť krásnu Paminu z rúk Sarastra. Kráľovná noci im na túto cestu dá dva dary: čarovnú flautu a zvonkohru. Naši hrdinovia však čoskoro prídu na to, že Kráľovná noci nie je taká dobrá ako sa zdá a Sarastro nie je taký zloduch, ako o ňom hovorila. Princ Tamino bojuje o krásnu Paminu, ale čo náš Papageno? Aj ten by chcel ženu, ale bojovať sa mu veľmi nechce. Ako sa to celé skončí? Príďte sa pozrieť na kežmarský hrad.

Rozprávka bude už tradične hudobná a všetky pesničky, špeciálne komponované pre toto predstavenie, sú inšpirované najväčšími hitmi z Mozartových opier, ibaže bez symfonického orchestra, v trošku rockovom a trošku popovom prevedení. To sa oplatí počuť, čo poviete?

Hudba: Róbert Mankovecký
Scenár a réžia: Marcel Hanáček


Diskusia