Tri studničky

Obrázok: Tatranská Šelma Ultra 2016

Aj tento rok sa v Tatrách uskutočnia preteky tých najlepších. Pôjde o preteky v horskom ultramaratóne Tatranská šelma Ultra, ktoré sa uskutočnia 20. augusta 2016. Organizátorom podujatia je TATRANSKÁ ŠELMA Vertical & Ultra.

Tatranská šelma Ultra 2016

Tatranská šelma Ultra je svojho druhu jediný horský beh vo Vysokých Tatrách. Bežať sa bude cez lesné chodníky, ale aj cez drsné tatranské kamene a nádhernú prírodu, čo zaručí nezabudnuteľný zážitok.

Beh štartuje na Troch studničkách v nadmorskej výške 1 180 m n. m. Bežať sa bude po červenej turistickej značke, odkiaľ sa bude pokračovať na Štrbské pleso, Sliezsky dom, Hrebienok, Chatu pri Zelenom plese a cieľom bude základná škola v Ždiari. Celý beh má dĺžku 55 km a je ohraničený limitom 11,5 hodín, pričom prvá eliminácia bude na Hrebienku o 13:30 hod. a ďalšia až v samotnom Ždiari o 19:30 hod. Celkové prevýšenie predstavuje vyše 3 100 m.

Štartovné je 34 €. V cene je zahrnuté ubytovanie na dve noci pre prvých 100 registrovaných, upomienkový predmet, poistenie, štartovné číslo a balíček, transfer na/z miesta pretekov, občerstvenie na trati, v cieli večera, sprcha, ceny pre najlepších a taktiež aj tombola.

Účastníci sú rozdelení do troch kategórii, a to Muži A (1998 - 1977), Muži B „40“ (<1977), Ženy A (<1998). Odmenení budú traja najlepší v každej kategórii, najstarší pretekár, ale aj jednotlivci, ktorí prekonajú traťové rekordy. V kategórii Muži bude potrebné prekonať rekord 6:01:26, ktorý v roku 2015 vytvoril Pawel Krawczyk z Krakowa. V ženskej kategórii vytvorila v roku 2015 rekord 7:43:20 pretekárka Denisa Šulcová. 

Prezentácia pretekov prebehne v piatok pred samotným behom o 17:30 hod. v telocvični ZŠ v Ždiari a v sobotu pred behom o 6:30 hod. Počas pretekov bude kontrolovaná povinná výbava, ktorá má obsahovať: mapu Vysokých Tatier (alebo GPS), alufóliu s malou lekárničkou, nepremokavú vetrovku, nádobu na vodu (min. 1 l), ľadvinku (batoh), mobil, peniaze, občiansky preukaz, kartičku poistenca a jedlo. 

Všetky bližšie informácie a registračný formulár nájdete na stránke http://tatranskaselma3.webnode.sk/.

Tatranský kalendár v mobile

Vyskúšajte našu novú aplikáciu, kde budete mať informácie o všetkých podujatiach a udalostiach v Tatrách vždy poruke.


Mapa k udalosti:

Diskusia